Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dziś nie dostaniesz mandatu!

Biało-czerwony lizak i funkcjonariusz zatrzymujący cię na drodze. To z reguły wróży mandat. Dziś jednak policjanci z Cieszyna biorą udział w akcji Dzień bez mandatu. Zamiast kwitka do zapłacenia rozdają gadżety przypominające o zachowaniu trzeźwości i rozwagi na drodze.

Cieszyńska policja bierze udział w akcji "Dzień bez mandatu" przez Fundację "Kierowca Bezpieczny" Krzysztofa Hołowczyca. Garnizon cieszyński przyłączył się do akcji podobnie jak kilka innych komend powiatowych w kraju. W ramach akcji  kierowcy, którzy popełnią drobne wykroczenia zamiast mandatu otrzymają gadżety przypominające o zachowaniu trzeźwości i rozwagi na drodze.

–  Dzisiaj patrole policjantów z cieszyńskiej drogówki z drobne wykroczenia drogowe będą wręczać gadżety związane z tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego, m.in. apteczki, komiksy, naklejki, odblaskowe kamizelki, latarki itp. Mundurowi przestrzegają, że kierowcy nie unikną kary w przypadku rażącego łamania przepisów ruchu drogowego – mówi asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy powiatowej Policji w Cieszynie.  Akcja już trwa od rana do godz. 14.00. organizatorzy liczą na to, że kontrola tak niecodziennego patrolu na zawsze wpisze się w pamięć kierowców i pasażerów, a tym samym pozytywnie wpłynie na ich dalsze zachowanie na drogach i postępowanie wobec innych uczestników ruchu.


KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: