Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dziś Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Właśnie dzisiaj (06.05.) w całej Europie obchodzony jest Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Został on ustanowiony przez Komisję Europejską i ma na celu zwrócenie uwagi mieszkańców Unii Europejskiej na kwestie bezpieczeństwa na drodze.

W tym dniu w całej Europie prowadzone są działania profilaktyczne, których celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Bezpieczna jazda zgodnie z przepisami prawa zmniejsza liczbę wypadków na drogach. - Dzień ten jest kolejną okazją, by informować, edukować i przypominać uczestnikom ruchu drogowego, że przestrzeganie przepisów, uprzejmość i cierpliwość, wzajemny szacunek i życzliwość to czynniki, które mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwo na drodze! W ramach obchodów Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w całej Europie prowadzone są działania profilaktyczne, debaty, konferencje i pokazy. Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego  wpisuje się w ramy Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ, który w tym roku trwa od 6 do 12 maja. - informują policjanci.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: ES

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-05-07 03:49:30
Śmiechu : Z tego co zauważyłem to stały patrole przy drogach ale panowie policjanci grzali się w samochodach. Rozumię bo zimno jest. Niech tylko zrobi się ciepło to wyjdą z suszarkami z samochodów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: