Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dziś DZIEŃ KOBIET

„I kobieta, i kwiat mają dni swoje. Nie mają lat.“ — pisał Jan Sztaudynger. Dziś przypada ten wyjątkowy najbardziej kobiecy dzień w roku – 8 marca – Dzień Kobiet.

Dziewczynki, koleżanki, panie, aktywistki, damy, gospodynie, szefowe i pracowniczki...- wszystkie kobiety mają dziś swoje święto. To właśnie dziś przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet! To wyjątkowe święto.

Świętowanie Międzynarodowego Dnia Kobiet ma swoją genezę w ruchach robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Za początek tego święta uznaje się rok 1857, wtedy pracujące w fabryce bawełny, kobiety zorganizowały strajk, domagając się krótszego dnia pracy oraz takiego samego wynagrodzenia, jakie otrzymywali mężczyźni.

Dziś to święto jest wyrazem szacunku i uznania dla pań. Wypada, by każda napotkana dziś kobieta otrzymała choć słowa i dobre życzenia.

Szanowne Panie,

Męska część redakcji Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL życzy Wam – Wszystkiego, co najlepsze. Niech Wasze piękno ubogaca naszą rzeczywistość, a kobieca skrupulatność i dbałość o szczegóły, niech przypomina, że wielkie rzeczy skrywają się często w drobnych uczynkach.

Życzymy Wam, by na co dzień Wasze działanie w życiu zawodowym, społecznym i prywatnym było owocne i przynosiło Wam ogromną satysfakcję...
Niech Wasze życie wypełnia dobro, miłość, radość i piękno...

Panowie z OX.PL

Chcesz złożyć życzenia? Napisz coś dla Pań w komentarzu!

red

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: