Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dziś Cieszyn na antenie TVP

Cieszyn, to miasto z bogatą historią oraz dużą ilością zabytków - zostało to docenione przez Telewizję Polską, która zdecydowała, że odcinek programu "Zgadnij! Napisz! Wygraj", który zostanie wyemitowany na antenie TVP3 Katowice w sobotę (24 marca) o godzinie 21:20.

- Początkiem marca do Cieszyna zawitała Telewizja Polska. Ekipa telewizyjna odwiedziła Wzgórze Zamkowe, Rynek oraz Most Przyjaźni. Realizatorzy byli wyraźnie zachwyceni miastem, przede wszystkim Rotundą Św. Mikołaja, której wnętrze zrobiło na nich ogromne wrażenie. Powodem tej nietypowej wizyty była realizacja kolejnego odcinka programu „Zgadnij! Napisz! Wygraj!” – i nformuje Urząd Miejski na łamach Wiadomości Ratuszowych.

„Zgadnij! Napisz! Wygraj!”, to cykliczny program, emitowany na antenie TVP3 Katowice w sobotnie wieczory. Jest to rodzaj teleturnieju, w czasie którego prezentowane są miejsca charakterystyczne dla danego miasta (często są to miejsca związane z historią), na podstawie których należy odgadnąć nazwę tych obiektów oraz wskazać miasto, w którym się znajdują. Osoba, która najszybciej rozwiąże łamigłówkę może liczyć na nagrodę.

Jak szybko uda się zidentyfikować Cieszyn na podstawie jego zabytków, dowiemy się w sobotę (24.03) po godzinie 21:20. Czy dla telewidzów okaże się to trudne? przekonamy się w trakcie programu. Z pewnością dużo informacji powinna dostarczyć sama Rotunda Romańska, która zdobi banknot 20-złotowy/

Program będzie można obejrzeć na TVP3 Katowice oraz na stronie internetowej telewizji. Odcinek znajdzie się również w archiwum (razem z innymi realizacjami tego cyklu), w związku z czym będzie można również odtworzyć go później i przekonać się, w jaki sposób Cieszyn został przedstawiony.

(JŚ)

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-24 15:55:59
krzysztof.mm: Cieszyn w TVPiS - to raczej siara niż powód do zachwytów<br />
2018-03-24 17:45:52
Bo-lek: Miło będzie zobaczyć nasze piękne miasto w telewizji,mam nadzieję że taką perełkę architektoniczną jak nasz Kościół ewangelicki również pokazali.
2018-03-24 22:10:26
krokusik: Choćby w tvpis leciał film o stodole sąsiada to na samą myśl, że kurski miesza w tym palce bierze mnie na wymioty.
2018-03-25 07:11:28
krzysztof.mm: no właśnie<br />tyle, że bolek to katolski troll, co ewangelikom d^pe chce obrabiać takimi jak powyżej tekstami
2018-03-25 13:20:58
Bo-lek: Umiesz Krzysztof.mm coś innego jak obrażanie ewangelików? Jesteś po prostu żałosny.
2018-03-25 20:10:54
bronek91: Dla krzysztof.mm każdy kto uważa inaczej niż głosi TVNowoczesna jest PiSowskim trollem. Szkoda, iż w jego rozumku nie mieści się, iż ktoś może mieć własne poglądy. Cieszy mnie natomiast iż o takich miejscach jak Cieszyn się jeszcze pamięta.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: