Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dziewczyna z okładki poszukiwana!

O strażakach z powiatu cieszyńskiego nie raz już było głośno w całej Polsce. Doskonałym przykładem może być artykuł z gazety „Panorama”, opublikowany 13 czerwca 1971 roku. Prawie 50 lat temu cała Polska czytała o bohaterskich strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skoczowie. Z samym artykułem, jak i okładką Panoramy nr 24 (892) wiąże się bardzo ciekawa historia.

Strażacy z OSP Skoczów błyszczeli wówczas nie tylko w obszernym artykule popartym zdjęciami, ale również na okładce magazynu. Na okładce tego wydania widać młodą dziewczynę w hełmie strażackim, za którą znajduje się wóz bojowy z napisem „OCHOTN. STRAŻ POŻARNA SKOCZÓW”. Może nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że do dziś nikt nie wie, kim jest dziewczyna z okładki.

O sprawie dowiedzieliśmy się początkiem czerwca 2019 roku, podczas wystawy przygotowanej przez strażaków, w ramach akcji „Mundurowi Dzieciom”. Wtedy też dowiedzieliśmy się nieco więcej o sprawie – dziewczyna, która pozowała do zdjęcia, musiała być ze Skoczowa. Jesteśmy bardzo ciekawi, kim ona jest, niestety nie mamy pojęcia. Dotychczas nikt jej nie rozpoznał. Może ktoś ją zna? Może ktoś rozpozna na tym zdjęciu siebie, swoją żonę, mamę, babcię, ciotkę – apelowali strażacy.

Dziewczyna pojawiła się na okładce Panoramy, jednak nie sposób znaleźć ją na zdjęciach, ilustrujących artykuł. Na nich pojawiają się strażacy w hełmach, wozy bojowe i zabytkowa sikawka zbudowana w 1907 roku, która również znalazła swoje miejsce w artykule.

Jeżeli ktokolwiek rozpoznaje „dziewczynę z okładki”, proszony jest o kontakt ze strażakami z OSP Skoczów.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: