Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dzierganie popularne! Wyjdź z domu 8 czerwca

8 czerwca przypada Światowy Dzień Dziergania w Miejscu Publicznym. Z tej okazji w Cieszynie szykuje się wielkie wspólne dzierganie. To wszystko, by połączyć dziewiarki ze Śląska Cieszyńskiego i zwrócić uwagę na to, by w naszych szafach zagościły naturalne tkaniny - a nie te, które zalewają nas z sieciówek.


Do wspólnego dziergania zachęca Katarzyna Plinta, która założyła grupę - DziergaCieszyn, jej założeniem jest budowanie społeczności dziewiarskiej w naszym regionie. - Podobne grupy działają w wielu miastach w Polsce a dziewiarstwo jest sposobem na odprężenie, ponieważ dzierganie i szydełkowanie mają zdolność do indukowania relaksacji i redukcji napięcia, które w dzisiejszych czasach dotyka każdego z nas. Chcemy promować również bycie świadomym konsumentem wrażliwym na ekologię przedstawiając zalety noszenia ubrań wykonanych z naturalnych włóczek  zrobionych własnoręcznie. W naszym regionie "sztrykuje" i "hekluje" się od zawsze i jest to również nasz ukłon w stronę rzemiosła i powrotu do zapomnianych umiejętności, które chciałybyśmy polecać młodzieży - mówi Katarzyna Plinta w rozmowie z Portalem Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

Jedną z form promocji ma być wspólnie dzierganie 8 Czerwca z okazji Światowego Dnia Dziergania w Miejscu Publicznym. Obchody tego dnia odbywają się w wielu miastach w Polsce i na świecie  od kilku lat ciesząc się dużym zainteresowaniem. 
Spotkanie odbędzie się w przepięknej wizytówce naszego regionu jakim jest Wzgórze Zamkowe w Cieszynie - dodaje.


Podczas spotkania będzie można porozmawiać z osobami zajmującymi się dziewiarstwem. Przygotowano także materiały naturalne - włóczki i nici, z których powstają tkaniny. - Chcemy pokazać, że można inaczej i można korzystać z materiałów dobrej jakości, naturalnych - kwituje organizatorka.

W czasie wszechobecnej „jednorazowej” mody, za którą stoi nie tylko marna jakość, ale i wyzysk rąk ludzkich warto zajrzeć na Wzgórze Zamkowe, by zobaczyć prawdziwe piękno tkanin i dziergania. Wszystkie informacje o tym wyjątkowym wydarzeniu, znajdują się na profilu DziergaCieszyn na facebooku. 

Portal OX.PL objął to wydarzenie patronatem prasowym.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: