Dzień Ziemi w Zamarskach - warsztaty dla dzieci

W poniedziałek (23.04) na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Zamarskach odbyły się warsztaty dla dzieci, związane z Dniem Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia. W czasie trwania wydarzenia dzieci mogły przygotować kolorowe doniczki według własnego pomysłu, a także dowiedzieć się więcej o tym, jak należy dbać o naszą planetę.

Całość rozpoczęła się od przygotowania doniczek, przy użyciu kolorowych farb. Chociaż ta część była znacznie utrudniona przez wiatr, doniczki po chwili pokryły się fantazyjnymi kolorami. W czasie oczekiwania na wyschnięcie farby dzieci przeniosły się do budynku, gdzie odbyły się warsztaty, dotyczące dbałości o naszą planetę.

- Ludzie od Ziemi otrzymują dużo, jednak niestety nic nie dają jej w zamian. Dlatego właśnie dziś dowiemy się, co możemy zrobić dla naszej planety. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, aby nie zanieczyszczać powietrza. Trzeba zadbać o to, aby do przydomowych kotłów trafiały tylko odpowiednie opały. Powinniśmy również segregować śmieci – tłumaczyła w czasie trwania wydarzenia prowadząca.

Dzieci mogły dowiedzieć się nieco więcej o powtórnym wykorzystaniu niektórych surowców w praktyce. Po zakończeniu części teoretycznej nadszedł czas na przygotowanie podkładek pod kubki z plastikowych zakrętek od butelek. Po zakończeniu tych prac nadszedł czas na rozwiązywanie eko-zagadek. Gdy doniczki wyszły, zajęcia znów przeniosły się na świeże powietrze, gdzie zasadzono kwiatki, które następnie mogły zostać zabrane do domów przez uczestników zajęć.

Jak wskazywała prowadząca, Dzień Ziemi powinien skłonić wszystkich do myślenia o tym, jak zadbać o naszą planetę. Segregować śmieci, stosować odpowiednie opały, czy też starać się utrzymać jak najwięcej terenów zielonych powinniśmy przez cały rok, jednak 22 kwietnia z pewnością powinien skłaniać do refleksji i rozmyślań o tym, co jeszcze możemy dla Ziemi zrobić.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją