Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzień z gitarą w SOM im. J. Drozda w Wiśle

W dniu 12 czerwca 2015 roku o godz. 17.30, odbył się kolejny koncert, zorganizowany w ramach obchodów Jubileuszu 50 ? lecia Społecznego Ogniska Muzycznego im. Jerzego Drozda w Wiśle, tym razem poświęcony gitarze.

Na zaproszenie Dyrekcji SOM przyjechali z Katowic mgr Katarina i dr Franciszek Wieczorkowie – gitarzyści, którzy w godzinach przedpołudniowych przeprowadzili warsztaty gitarowe z uczniami SOM. Podczas warsztatów uczniowie otrzymali bezcenne wskazówki , dotyczące techniki gry na gitarze.
Państwo Wieczorkowie oprócz działalności pedagogicznej są m.in. dyrektorami artystycznymi Międzynarodowego Festiwalu Gitarowego w Żorach, prowadzą Agencję Artystyczną MODRAN, założyli w 2001 roku Śląski Oktet Gitarowy, są również wydawcami kwartalnika dla gitarzystów pt. SZEŚĆ STRUN ŚWIATA.

Koncert został podzielony na 3 części. W pierwszej części gościnnie wystąpił p. Grzegorz Lulek o pseudonimie „Ghostman” (wokalista), który wraz z nauczycielem SOM w Wiśle p. Mateuszem Głuszakiem (gitarzysta), wykonali autorskie utwory:
„Zumu"
„Nowy cud"
„Just do it"
„Coolest"

Przy pomocy loopera i efektów gitarowych, połączyli elementy jazzu i afrykańskiego etno, tworząc muzyczne improwizacje na światowym poziomie.

W drugiej części koncertu zaprezentowali się uczniowie SOM z sekcji gitary: Oliwia Pilch, Barbara Darosz, Aleksandra Legierska ,Tomasz Pilch, Joanna Hanik, Anna Bujok, Aneta Cieślar. Uczniowie wystąpili solo, w duetach i trio.

W trzeciej części koncertu wystąpili w duecie Państwo Katarina i Franciszek Wieczorkowie, wykonując szereg utworów.
Usłyszano:
E. Granados – Danza Espanola op. 37 nr 2
Andaluza
M. de Falla - Farruca
Chanson du feu follet
C. Machado – Xaranga do Vôvô
C. Gagnon – Kamendja
F. Chopin – Grande valse brillante op. 34 nr 2
J. Pernambuco – Taniec brazylijski
F. Schubert – Serenada
F. Sor – Allegro, Andante i Allegro

Mistrzowskie wykonanie duetu Państwa Wieczorków było na najwyższym światowym poziomie. Nie obyło się oczywiście bez bisu.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali w prezencie okolicznościowe kubeczki z logo SOM im. J. Drozda w Wiśle, a od Państwa Wieczorków kwartalnik SZEŚĆ STRUN ŚWIATA. Pani Katarinie wręczono piękną orchideę.

Po koncercie był słodki poczęstunek, przygotowany przez organizatorów.

Jubileusz 50-lecia objęty jest patronatem OX.PL


 

eb(mat.pras.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: