Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzień Wszystkich Świętych. Bądźcie ostrożni!

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. W tym roku przypada on w najbliższy piątek. Pamiętajmy o tym, że właśnie podczas tego święta wzrasta ilość włamań i kradzieży.

Niewątpliwie piątkowe święto będzie okazją do dalszych wyjazdów i rozłożenie odwiedzin grobów na kilka dni. Wybierając się na te bliższe i dalsze nekropolie pamiętajmy o tym, aby zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców. Dzień Wszystkich Świętych to najlepszy okres dla złodziei i kieszonkowców. Zajęci własnymi sprawunkami zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wyjeżdżając z domu, mieszkania pamiętajmy, aby zadbać o odpowiednie jego zabezpieczenie. Warto poinformować sąsiada, by zwrócił uwagę na nasz dobytek podczas nieobecności. Otwarte okna w domach, niedomknięte drzwi domów, mieszkań czy samochodów, pozostawione kosztowności na siedzeniach samochodów to zachęta i dobra okazja dla złodzieja. Korzystając z zatłoczonych w tym dniu środków komunikacji publicznej pilnujmy swoich torebek. Szczególną uwagę zwróćmy na nasze pociechy. W tłumie dziecko szybko może się zgubić, dlatego profilaktycznie warto włożyć dziecku do kieszeni kartkę z danymi kontaktowymi do rodzica lub opiekuna. - Jak co roku w okolicach dnia Wszystkich Świętych na ulicach pojawią się dodatkowe policyjne patrole, które nie tylko będą dbały o nasze bezpieczeństwo, ale także służyły pomocą. Dlatego stosujmy się do poleceń i wskazówek wydawanych przez policjantów lub innych funkcjonariuszy pełniących służbę w rejonach cmentarzy. Warto pamiętać, że nasze bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy również od nas samych. informują mundurowi.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-30 22:42:55
pogromca ciemnoty: Ciekawie ile będzie znowu nawiedzonych pijusów za kierownicą? Gdańska "flaszka" będzie miał z czego spowiadać.
2019-10-31 04:42:23
krzysztof.mm: o tak, bądźmy b a r d z o ostrożni!... dla kleru to czas żniw i łowów - czyjaś ś m i e r ć to dla nich doskonała okazja do z a r o b k u
2019-11-03 20:41:55
tuluza: krzysztof.mm - dalej plujesz jadem !!!! opamiętaj się !!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: