Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dzień Strażaka w Pogwizdowie

W sobotę (4 maja 2019 roku) swoje święto obchodzili strażacy. Strażacy z OSP w gminie Hażlach spotkali się na gminnych obchodach w Pogwizdowie. Całość rozpoczęła się wymarszem spod strażnicy OSP Pogwizdów w stronę kościoła parafialnego, aby tam o godzinie 15 rozpocząć ceremonię.

- Za pośrednictwem św. Floriana naszego patrona, modliliśmy się o potrzebne łaski, dla nas druhów i naszych rodzin. Tuż po zakończeniu mszy świętej, przed kościołem, ksiądz proboszcz Karol Mozor, poświęcił ufundowany przez strażaków ochotników z Pogwizdowa oraz Brzezówki pomnik świętego Floriana – wyjaśniali w rozmowie z portalem ox.pl strażacy z OSP Pogwizdów.
Po zakończeniu ceremonii w kościele strażacy przemaszerowali na zlokalizowany niedaleko plac, gdzie na maszt wciągnięto flagę RP, a następnie przystąpiono d oficjalnego przywitania zaproszonych gości i wygłoszenia przygotowanych przemówień. Kulminacyjnym punktem obchodów było oficjalne przekazanie klucza do samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN. Klucze strażakom z OSP Pogwizdów przekazał Grzegorz Sikorski – wójt gminy Hażlach.

Samochód bojowy marki MAN przybył do OSP Pogwizdów jeszcze w zimie. Ma już za sobą chrzest bojowy, strażacy wyjechali nim m.in. do zdarzenia drogowego w Pogwizdowie na ulicy Cieszyńskiej (w niedzielę 5 maja 2019 roku), o którym informowaliśmy na portalu - czytaj

Obchody Dnia Strażaka w Pogwizdowie miały charakter ekumeniczny. Podczas święcenia wozu bojowego obecny był m.in. duchowny z parafii Ewangelicko – Augsburskiej. Jak podkreślali sami strażacy, św. Florian jest patronem strażaków, figura świętego ma mieć szczególne znaczenie i roztaczać swoją ochronę nad wszystkimi, niezależnie od wyznania. Po zakończeniu części oficjalnej, strażacy wraz z rodzinami oraz zaproszeni goście udali się na poczęstunek.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: