Dzień strażaka na Pastwiskach

W środę (16.05) na terenie strażnicy OSP Pastwiska klub Bawialnia, strażacy z OSP Cieszyn-Pastwiska (wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą) zorganizowali ''Dzień Strażaka'', skierowany przede wszystkim dla dzieci. W czasie trwania wydarzenia najmłodsi mieli szansę wejść do wozu strażackiego oraz wziąć udział w różnego rodzaju zajęciach ruchowych.

- Było to już trzecie wydarzenie tematyczne zorganizowane przez Bawialnię w tym roku. Poprzedni  "dzień dinozaura" i "dzień pirata" cieszyły się dużym zainteresowaniem. Tym razem głównym tematem imprezy była postać strażaka. Dzieci mogły zrobić z papieru wóz strażacki, były zdjęcia w strażackiej aranżacji. Oczywiście główną atrakcją był alarm i wyjazd wozu strażackiego, który zachwycił dzieciaci - zwłaszcza, że mogły wejść do środka i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi strażacy – tłumaczyła w rozmowie z portalem ox.pl Anna Babik, jedna z założycielek „Bawialni”.

Frekwencja podczas „Dnia Strażaka” dopisała, dzieci wraz z rodzicami ochoczo brały udział w różnego rodzaju grach i zabawach. Początkowo wydarzenie miało odbyć się w środę 9. Maja, jednak ze względu na pogodę i konieczność przeprowadzania niektórych zabaw poza zadaszoną salą sprawiła, że wydarzenie zostało przeniesione.

Dzieci miały więc szansę przez chwilę poczuć się, jak strażacy. Druhowie z OSP przygotowali dla dzieci odpowiednie pokazy, a także udostępnili swój sprzęt, w celu zorganizowania konkursów. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się między innymi strzelanie wodą z węża strażackiego do ustawionych na pniu słupków. Zabawy zakończyły się wręczeniem dyplomów dla małych strażaków.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją