Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzień seniora w Pogwizdowie

Jesień to czas tradycyjnych spotkań najstarszych mieszkańców gminy Hażlach. Każde sołectwo organizuje własny dzień seniora, w którego realizację włącza się bardzo wiele podmiotów, wśród nich sołtys z radą sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich, miejscowe organizacje, a także Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu.

W Pogwizdowie seniorzy spotkali się 19 października podczas uroczystej kolacji. Najstarszych mieszkańców Pogwizdowa powitał sołtys Aleksander Matysiak. Towarzyszył mu Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski wraz z radnymi z Pogwizdowa. Przed zebranymi gośćmi wystąpił chór Allegrija pod dyrekcją Urszuli Wiśniowskiej oraz orkiestra dęta Pogwizdowianka. Wśród zebranych rozdano nagrody, jakimi były bony towarowe oraz bilety na koncert.

Do tej pory odbyły się już spotkania osób powyżej 70 roku życia w Rudniku, Brzezówce, Kończycach Wielkich i ostatnio w Pogwizdowie i Zamarskach. Przed nami jeszcze podobne wydarzenie w Hażlachu (04.11). Główną ideą, która przyświeca dniom seniora jest integracja najstarszych mieszkańców, dla których czasem jest to jedyna okazja, by się spotkać i porozmawiać. Podczas uroczystości nie brakuje występów artystycznych, swoje umiejętności prezentują lokalni artyści, dzieci ze szkół i przedszkoli.

HBB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: