Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzień pełen tradycji

Dzień Tradycji i Stroju Regionalnego powstał z myślą o integrowaniu dwóch połówek Cieszyna – podkreślił prowadzący imprezę Józef Swakoń podczas spotkania, które odbyło się w Cieszyńskim Ośrodku Kultury "Domu Narodowym" w niedzielę (4 września).

VI Dzień Tradycji i Stroju Regionalnego połączył dwa brzegi, brzeg prawy z brzegiem lewym. W minioną sobotę odbyła się szósta edycja na Rynku w Czeskim Cieszynie, przed publicznością wystąpiło blisko 180 osób. - Cieszymy się, że możemy się spotkać, czcić i kontynuować tradycję folkloru cieszyńskiego, zwyczajów cieszyńskich, jedzenia, "napitków"...Tym bowiem szczycą się te regiony na całym świecie - podkreślili organizatorzy imprezy.

W spotkaniu uczestniczył Stanisław Folwarczny, wiceburmistrz Czeskiego Cieszyna oraz Mieczysław Szczurek Burmistrz Cieszyna. - Cieszę się, że już po raz szósty możemy się tutaj spotkać, oglądać stroje, słuchać dźwięków muzyki. Życzę Państwu wspanialej zabawy, a w chwili przerwy zapraszam do spróbowania również naszych regionalnych wyrobów – zachęcał Burmistrz Cieszyna.

W imieniu władz miasta Czeskiego Cieszyna podziękowania złożył Stanisław Folwarczny.– Dziękuję za to organizatorom, że impreza przeniosła się z Cieszyna do Czeskiego Cieszyna, a wczoraj po raz drugi odbył się występ na Rynku. Pogoda nam dopisała, impreza była bardzo udana. Jestem przekonany, że rozpoczęto tradycję, która będzie trwała i nadal się rozwijała – podkreślił S. Folwarczny.

Przypomnijmy organizatorem imprezy VI Dzień Tradycji i Stroju Regionalnego była Macierz Ziemi Cieszyńskiej, koło nr 6, COK, ZG PZKO w RC wraz z Obwodem Cieszyńskim.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: