Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dzień otwarty w „Trzydziestce”

Urząd gminy w Jaworzu zaprasza na dzień otwarty w popularnej „Trzydziestce”. Willa będzie otwarta dla wszystkich w najbliższą niedzielę 29 maja, w godzinach od 12:00 do 16:00. Budynek nr 30, popularnie w Jaworzu nazywany „Trzydziestką”, to dawna willa „Maurycy”, znana także jako „Moritzvilla”. W tym obiekcie mieściła się administracja kurortu w okresie, gdy Jaworze było uznanym uzdrowiskiem. Budynek powstał w II połowie XIX wieku.

Zabytkowy obiekt, wzniesiony częściowo w technologii muru pruskiego, stanowi jedno z najstarszych świadectw uzdrowiskowej tradycji Jaworza. Wyjątkowa i rzadko spotykana na tych terenach konstrukcja z drewnianymi elementami nośnymi budynku wpisała się przez lata w krajobraz centrum Jaworza, stanowiąc atrakcyjne nawiązanie do architektury uzdrowisk zachodnich.

- W trakcie prowadzonego w ostatnich latach remontu zachowane zostały elementy wartościowego muru pruskiego, nadające budynkowi charakterystyczny wygląd. W odnowionej przestrzeni siedzibę ma m.in. Centrum Usług Społecznościowych – Klub Seniora. Wygospodarowano tam także miejsce na salę ślubów Urzędu Stanu Cywilnego – informują organizatorzy.

Do zwiedzania udostępniony zostanie cały budynek przy ul. Zdrojowej 30, który po zakończeniu remontu prowadzonego od 2020 roku zyskał nowy blask.

red./mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: