Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzień otwarty przy schronie bojowym w Cieszynie-Boguszowicach

Wystawa sprzętu wojskowego, pojazdów militarnych i zabytkowych, strzelanie z markera paintball... To tylko kilka z całej listy licznych atrakcji, jakie minionej niedzieli (15.04.2012) czekały na uczestników dnia otwartego przy schronie bojowym w Cieszynie-Boguszowicach.

Każdego roku dzień otwarty przy schronie bojowym w Cieszynie-Boguszowicach przyciąga grono miłośników historii, nie inaczej było minionej niedzieli. 

To była prawdziwa lekcja historii i podróż w czasie. - Wcześniej odbywały się tu pikniki militarne, teraz mówimy o dniu otwartym przy schronie bojowym w Cieszynie-Boguszowicach – podkreśla Krzysztof Neścior z Muzeum 4 Pułku Strzelców Podhalańskich – Imprezy odbywają się od 2004 roku. Dzisiejsze spotkanie jest czternastą edycją...

Dzień otwarty dla każdego... - Dokładnie tak. Każdy może przyjść, zwiedzić, zobaczyć, spróbować – dodaje Krzysztof Neścior.

Wystawa pojazdów militarnych i zabytkowych, wystawa sprzętu wojskowego, dioramy grup rekonstrukcji historycznej, zwiedzanie schronu, strzelanie z markera paintball, przejażdżki w żołnierskim siodle, a także pokaz musztry – to wszystko czekało wczoraj na odwiedzających schron bojowy w Cieszynie-Boguszowicach. Oczywiście jak przystało na to wydarzenie, dla smakoszy organizatorzy przygotowali wojskową grochówkę. 

Przypomnijmy - w marcu 2003 roku Sekcja Miłośników Militariów Cieszyńskiego Klubu Hobbystów rozpoczęła prace nad odkopywaniem całkowicie zasypanego schronu, by jego gotowość ogłosić 4 września (2003).  

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: