Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzień mediacji w Zakładzie Karnym

W ramach Tygodnia Mediacji w cieszyńskiej jednostce penitencjarnej odbyło się spotkanie z mediatorem sądowym.

Z inicjatywy funkcjonariuszy działu penitencjarnego w środę 20.10, zorganizowano spotkanie mediatora sądowego ze skazanymi. - Spotkanie poprowadzone przez panią mediator Jolantę Jacko, miało charakter informacyjny i edukacyjny. Zostały omówione między innymi szerokie zalety mediacji, rodzaje i zasady mediacji, jak również techniki sprawnej komunikacji i asertywności. Osadzeni zadawali różne pytania, głównie dotyczące praktycznej strony polubownego rozwiązywania sporów, a także mogli zwrócić się do mediatora o indywidualną poradę – informuje por. Tomasz Głasek

Mediacja to sposób na wypracowanie satysfakcjonującego strony sporu rozwiązania, w drodze dobrowolnych, poufnych rozmów prowadzonych przy udziale bezstronnej osoby – neutralnego mediatora, który wspiera przebieg komunikacji, łagodzi napięcia i pomaga w osiągnięciu porozumienia, a także zawarciu ugody.

- Instytucja mediacji jako narzędzie sprawiedliwości naprawczej jest coraz częściej stosowana w polskim wymiarze sprawiedliwości. Ugoda zawarta podczas mediacji, zatwierdzona przez sąd, podlega wykonaniu, tak jak orzeczenie sądu – wyjaśnia rzecznik prasowy cieszyńskiego ZK.

red./mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: