Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dzień Kobiet - bez kwiatów ani rusz

8 marca nikogo nie dziwią kolejki w kwiaciarniach - w końcu to Dzień Kobiet, a kwiaty są nieodłącznym elementem świętowania. Bez nich ani rusz.

Dzięki kwiatom każda kobieta czuje się doceniona, ważna i wyjątkowa. Bukiet to upominek na każdą okazję, a także bez okazji. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również poczty kwiatowe. Na pewno na każdej kobiecie ogromne wrażenie zrobi dostawca kwiatów, który przyniesie dla nich pachnący bukiet róż. Ile będziemy musieli zapłacić za taki prezent? Na terenie Cieszyna wiele kwiaciarni oferuje przy zakupie kwiatów powyżej 50 złotych dowóz gratis. Tego dnia warto sięgnąć do kieszeni nieco głębiej, w końcu szczęście naszych pań jest bezcenne.

Jak sprawić radość kobiecie w dniu jej święta? - Przede wszystkim obdarowując ją kwiatami – mówi Kalina Mazurek – Ważny jest odpowiedni wybór. Kobiety zwracają uwagę na kolory i ich znaczenie oraz na rodzaj kwiatów, który dla nich także jest bezsłownym przekazem.

Warto więc udając się do kwiaciarni zadbać o szczegóły. Wręczając kwiaty można wyrazić szereg uczuć od miłości po zazdrość i rozpacz.

Jakie kwiaty najczęściej trafiają do rąk kobiet w dniu ich święta? - Od wielu już lat największym zainteresowaniem cieszą się róże, tulipany i frezje – wyjaśnia Małgorzata Dustor z Kwiaciarni Róża w Ustroniu.

Zakochani kupują czerwone róże, zazdrośnicy żółte tulipany. - Dla ukochanej osoby panowie kupują zazwyczaj kwiaty w kolorze czerwonym, który symbolizuje miłość. Mogą to być zarówno róże jak i tulipany – przyznaje pani Martyna z Kwiaciarni FLORIS w Ustroniu – często są to pojedyncze kwiaty, rzadziej bukiety.

8 marca to pracowity dzień w wielu kwiaciarniach, które często idąc naprzeciw wszystkim panom wydłużyły godziny handlu, nic dziwnego, bo jakiż los czekałby mężczyznę, który zapomniałby o swojej ukochanej w dniu Święta Kobiet?

Każdej Pani z pewnością będzie miło, gdy otrzyma piękny bukiet kwiatów, pudełko czekoladek czy okolicznościową kartkę. Ważne, żeby to nie był jedyny dzień w roku, kiedy pamiętamy o naszych bliskich, siostrach, koleżankach, mamach, dziewczynach, babciach...

Wszystkim Paniom Portal Śląska Cieszyńskiego ox.pl  życzymy Wszystkiego Najlepszego słowami wiersza Zofii Szydzik:
„ ...bo z uśmiechem wyglądasz ładniej
bo uśmiech - to ust twoich kwiat
z uśmiechem wyglądasz powabniej
taka właśnie możesz zdobyć świat !...”

 

bsk
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: