Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzień Dziecka z piłką i Piechniczkiem w Skoczowie

Wczorajszy (01.02.2011) dzień  był niezwykły dla młodych piłkarzy ze Skoczowa. Na stadionie Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szkółka Piłkarska Ireneusza Kościelniaka „LUKAM 2010” zorganizowała Dzień  Dziecka dla młodych piłkarzy i ich rodzin, na której gościł legendarny trener Antoni Piechniczek.

Impreza cieszyła się sporym powodzeniem, kilkudziesięciu młodych zawodników i zawodniczek uczestniczyło wraz ze swoimi rodzicami i krewnymi w konkursach sportowych oraz turnieju piłkarskim. Na przybyłych piłkarzy czekały również podarki przygotowane przez Organizatorów: - Każdy młody futbolista otrzymał na początku gadżety z logo szkółki a po turnieju piłkarskim na jego najlepszych uczestników czekały pamiątkowe medale i puchary - mówi Ireneusz Kościelniak założyciel „LUKAM 2010” i trener KS Wisła Ustronianka.

Na pikniku piłkarskim nie zabrakło również rywalizacji ojców młodych adeptów sztuki piłkarskiej oraz atrakcji typowych dla Dnia Dziecka: dmuchanej zjeżdżalni i trampoliny, występu Zdzisława „Szczypiora” Bagudy, znanego z programu „Bitwa na Głosy”. Organizatorzy cieszą się z dużego zainteresowania - Zawodnicy, trenujący w szkółce wraz ze swoimi rodzinami stawili się niemal w komplecie i wszyscy świetnie się bawimy. Cieszy mnie zaangażowanie całych rodzin w życie szkółki – mówi Ireneusz Kościelniak, założyciel „LUKAM 2010” i trener KS Wisła Ustronianka.

Podczas imprezy podpisano umowę patronacką pomiędzy Ireneuszem Kościelniakiem, założycielem szkółki „LUKAM 2010” a trenerem Antonim Piechniczkiem: – Nie trzeba mnie długo przekonywać do tak dobrych pomysłów. Jak tylko się dowiedziałem, że w Skoczowie, w regionie, z którym jestem związany, prężnie działa szkółka piłkarska od razu się zdecydowałem. Wcześniej nie byłem patronem żadnej szkółki, więc się zgodziłem na taką współpracę. Wyobrażam sobie, że będę mógł służyć tym młodym piłkarzom i trenerowi Kościelniakowi radą a poprzez swoje kontakty w świecie piłki, zdobywać dla szkółki materiały szkoleniowe. Trzeba wykorzystać entuzjazm tej młodzieży i pracować z nią nowocześnie i profesjonalnie. A widzę, że w tej szkółce jest to realizowane – zdradzał kulisy nawiązania współpracy ze szkółką Antoni Piechniczek, a Ireneusz Kościelniak wyrażał swoją radość: - Cieszę się a jednocześnie jestem zaszczycony, że pan Antoni Piechniczek został patronem naszej szkółki. To żywa legenda polskiej piłki, więc współpraca z tak wybitnym trenerem na pewno będzie dla nas korzystna.

Legendarny trener był zadowolony z wizyty w Skoczowie: – Czuję się związany z tym regionem, bo mieszkam w Wiśle. Jestem zbudowany postawą tej młodzieży i jej zaangażowaniem. Oby ten entuzjazm i zapał towarzyszył tym młodym piłkarzom i ich rodzicom cały czas a wtedy z tej grupy młodzieży wyrosną młodzi, zdrowi ludzie, kochający sport. Nawet jeżeli nie będą grać jak Boniek, Lato czy Szarmach to i tak będą wdzięczni swoim rodzicom i wychowawcom za to, co dla nich zrobili – mówił legendarny szkoleniowiec i dodał: - Szkółka jest bardzo dobrze zorganizowana. Zawodnicy mają jednakowe stroje, porządne obuwie i fachową opiekę na treningach. Prócz dzieci widzę również rzeszę rodziców i krewnych. Taka szkółka może bardzo zdynamizować i zintegrować lokalną społeczność.

Ireneusz  Kościelniak już teraz zapowiada, że impreza z okazji Dnia Dziecka organizowana przez szkółkę „LUKAM 2010” będzie miała swoją kontynuację w przyszłym roku.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: