Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzień bez mandatów?

Gdzieniegdzie w kraju policjanci protestują... nie wręczając mandatów. W regionie też?

To wymarzona przez kierowców forma protestu - zamiast blokowania dróg - dzień bez mandatu. Jak poinformowało RMF24 akcja jest jednak oddolna, więc nie wiadomo, w jakich miejscach w kraju i w jakiej liczbie dokładnie policjanci do niej przystąpili. Jest to forma protestu funkcjonariuszy przeciw zmianom, jakie szykuje im Sejm - chodzi o obniżenie zasiłków chorobowych dla służb mundurowych z 100% do 80%.

Pod koniec stycznia Sejm uchwalił ustawę o L-4 mundurowych, 14 lutego komisja senacka 14 lutego Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji Senatu RP  odrzuciła jednak projekt ustawy. 19 lutego projekt ustawy będzie rozpatrywany na plenarnym posiedzeniu Senatu, przed budynkiem Parlamentu zaś odbywać się będzie pikieta zorganizowana przez FZZSM (Federację Związków Zawodowych Służb Mundurowych).

Informacji o ewentualnym udziale w proteście policjantów z powiatu cieszyńskiego nie udało się nam potwierdzić. Radzimy więc nie liczyć na szczególną pobłażliwość drogówki...

A czy Wam dzisiaj udało się uniknąć mandatu? Popieracie formę protestu funkcjonariuszy? Uważacie, że obniżenie zasiłku chorobowego funkcjonariuszom jest zasadne? Zachęcamy do dyskusji.

(red.)

źródło: OX.PL/RMF24
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: