Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzień Aktora w Avionie

W poniedziałek (19.03) na terenie czeskiego Avionu wszyscy miłośnicy teatru (i nie tylko) mogli spotkać się z aktorami ze Sceny Polskiej oraz Sceny Lalek ''Bajka'' teatru w Czeskim Cieszynie. Spotkanie zostało zorganizowane przez MZ PZKO w Czeskim Cieszynie, a jego celem było wspólne uczczenie dnia aktora, który przypada w Polsce końcem marca.

- Cieszymy się, że zostaliśmy tu zaproszeni. W Czechach dnia aktora nie obchodzi się tak hucznie jak w Polsce. Oczywiście obchodzimy w naszym teatrze to wydarzenia. Zwykle odbywa się to przy spotkaniu kawowym, na którym pojawiają się emerytowani aktorzy z naszego teatru – powiedział w czasie rozpoczęcia dyrektor czeskiego teatru, Karol Suszka.

Całość rozpoczęła się od uroczystego wręczenia kwiatów aktorom znanym ze Sceny Polskiej oraz Sceny Lalek „Bajka” teatru w Czeskim Cieszynie, a także obecnym na Sali reżyserom. Następnie aktorzy pojawili się w swoim naturalnym środowisku, czyli na scenie, z przygotowanym programem artystycznym dla zgromadzonych widzów.

Jako pierwsi zaprezentowali się aktorzy z programem muzycznym, pod czujnym okiem pani dyrygent, następnie ich miejsce zajęły „Lalki” w krótkim spektaklu na potrzeby wydarzenia. Po lalkach na scenie pojawiła się Joanna Litwin z utworem „Ja się boję sama spać”, po czym przyszedł czas na recytację prozy i krótkie przedstawienie. Zgromadzeni gości nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

 


źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: