Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzieła powstają w szpitalu - kiermasz świateczny

W poniedziałek (11.12) na ternie sali konferencyjnej w pawilonie diagnostyczno-zabiegowym cieszyńskiego szpitala odbył się kiermasz świąteczny. Kupić można było zarówno ozdoby na choinkę, przestrzenne akcesoria świąteczne, ręcznie wykonane kartki z życzeniami, czy też obrazy wzorowane na ikonach - prace pochodziły od podopiecznych szpitalnego oddziału psychiatrycznego.

Punktualnie o godzinie 10:30 kiermasz się rozpoczął. Na otwarcie czekali już stali klienci, którzy ochoczo zaopatrywali się w ręczne wyroby. Jak można było usłyszeć, wielu klientów na kiermaszu kupuje od samego początku, czyli od pięciu lat. Ozdoby znikały w bardzo szybkim tempie.

-Wielu z klientów, którzy od lat się u nas zaopatrują, cenią sobie fakt, że wszystkie przedmioty dostępne na kiermaszu są wykonane ręcznie, więc są na swój sposób niepowtarzalne – powiedziała w rozmowie z portalem ox.pl Irena Fluder-Kudzia, terapeuta na szpitalnym oddziale psychiatrycznym – przedmioty, które tutaj mamy powstały podczas zajęć terapeutycznych, jest to arteterapia. Praca twórcza spełnia bardzo ważną rolę w powrocie naszych pacjentów do pełni sił. Mamy ludzi zajmujących się wykonaniem przestrzennych ozdób, takich jak choinki, wianki adwentowe czy bałwanki, mamy również panią, która maluje ikony. Wybór jest spory.

Pieniądze, pochodzące ze sprzedaży prac podpiecznych szpitalnego oddziału psychiatrycznego  w czałości są przeznaczone na zakup wyposażenia na wspomniane oddziały. W zeszłym roku zakupiony został nowy telewizor do Sali muzykoterapii, w tym roku planowane są kolejne zakupy.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: