Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzieje Skoczowa już w księgarniach

Kolejna książka obrazująca życie codzienne Skoczowa i Strumienia w dawnych czasach ukazała się na rynku. 'Dzieje' Johanna Tilgnera w opracowaniu prof. Idziego Panica zostały zaprezentowane podczas spotkania autorskiego, jakie odbyło się w Art Adresie.
Publikacja jest tłumaczeniem tekstu, który w oryginale powstał w języku niemieckim. Johann Tilgner pochodzący z Wrocławia był zarządcą skoczowsko-strumieńskiego klucza dóbr książęcych. Sprowadził go na Śląsk Cieszyński książe Adam Wacław. Tilgner w swoim Dzienniku opisuje lata 1572 – 1635.
 
Tłumaczenie prof. Idziego Panica oraz obszerne przypisy do tekstu jasno i obrazowo przedstawiają świat codzienny ówczesnej szlachty.
 
 
 

Starałem się by tłumaczenie oddało ducha tekstu – dodaje Panic. O wydanie Dziennika Tilgnera od lat starali się mieszkańcy, którym historia Skoczowa jest bardzo bliska – podkreśla jeden z inicjatorów utworzenia publikacji Robert Orawski – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Integrator.
 
 
 
Książkę będzie można nabyć w Art Adresie na skoczowskim rynku. Wydanie w twardej oprawie kosztuje 55 zł, a w miękkiej 39 zł.
Niebawem pojawi się także drugi ważny dla Skoczowa dokument źródłowy „Osobliwości Skoczowskie” napisane przez Anonima pod redakcją prof. Idziego Panica.
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: