Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzieje się u Kossaków!

Propozycje kulturalne przygotowało Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków. Portal OX.PL patronuje imprezom zorganizowanym u Kossaków w Górkach Wielkich.

Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków zaprasza dzieci na przygodę z góreckim skrzatem Kacperkiem. Teatrzyk kukiełkowy przygotowany przez Grupę Teatralną TEATR ŻadEN zostanie wystawiony w Starej Gorzelni przy Centrum Kultury i Sztuki w Górkach Wielkich. 

Tylko dziś 6 lipca o godz. 17.30 i jutro 7 lipca o godz. 10.00 będzie można zobaczyć spektakl  „Kacperek górecki skrzat i przyjaciele”. Sztukę zaprezentuje Grupa Teatralna TEATR ŻadEN działająca przy Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Siemianowicach Śląskich. 

Fundacja im. Zofii Kossak serdecznie zaprasza też do Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kosskaów" na koncert finałowy uczestników warsztatów I Spotkań Poetyckich Śpiewokossy i Jarosława Wasika - 7 lipca o godz. 18:00. Wstęp wolny!

Ponadto już 13 lipca o godz. 20.00 i 10 sierpnia o godz. 19.00 odbędą się zajęcia z zakresu Gacek Project, czyli obserwacja nietoperzy z użyciem detektora. „W ramach warsztatów "Skarby ukryte w Parku Kossaków"  odbędzie się prezentacja multimedialna, a następnie uczestnicy warsztatów przeniosą się  do parku, aby obserwować nietoperze za pomocą detektora wykrywającego częstotliwość dźwięków i wielkość przelatującego ssaka. Dzięki temu będzie można określić jaki gatunek nietoperza widzieliśmy. Zainteresowani proszeni są o indywidualne zapisy na listę w Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków", na e-mail: centrumkossak@gmail.com, bądź też pod nr tel. 338510351. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

14 lipca Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków zaprasza na kolejny „Piknik z pomysłem” – to propozycja na letnie popołudnia i wieczory w Dworze Kossaków i zabytkowym parku, pełne beztroskiej atmosfery, niespodzianek, zabawy połączonej z poezją. W programie: zabawy teatralne i plastyczne dla całych rodzin inspirowane baśnią Zofii Kossak „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata”, porady na temat wychowania, głośne czytanie książek polecanych dla dzieci i młodzieży. O godz. 18.00 zaplanowano też recital Jakuba Pawlaka, laureata Grand Prix 33. Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

 

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: