Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dziegielów: Świętowali 120 lat

W minioną sobotę (22.06.2024) w Dzięgielowie odbył się jubileusz 120-lecia miejscowej jednostki OSP.

Wydarzenie rozpoczęło się nabożeństwem ekumenicznym pod namiotem na terenie Centrum Misji i Ewangelizacji. Celebrowali go wspólnie Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Dzięgielowie ks. Arkadiusz Raszka i Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Puńcowie ks. Dariusz Kowala.

Dalsza część uroczystości odbyła się przed remizą. Złożenie strażackiego meldunku, przegląd pododdziałów oraz wręczanie odznaczeń znalazły się w drugiej części uroczystości. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Katarzyna Twardzik oraz przedstawiciele lokalnych struktur OSP.

Gospodarz wydarzenia prezes Jacek Klein przedstawił historię swojej jednostki i jednocześnie podziękował wszystkim zaangażowanym w pomoc przy realizacji przedsięwzięcia.

Wójt Gminy Goleszów Sylwia Cieślar podziękowała dzięgielowskim druhom za wszystkie lata niesienia pomocy i złożyła im gratulacje z okazji ich święta. Do życzeń przyłączyli się również Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mikołowie Dariusz Gaschi, przedstawiciele OSP i PSP, reprezentanci słowackiej jednostki OSP oraz miejscowych firm i organizacji pozarządowych.

Odznaczenia otrzymali:

- Srebrny Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”: Soboszek Rafał, Wojnar Bronisław
- Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”: Bogdał Katarzyna, Brandys Marian, Franek Adrian, Kupka Adam, Kupka Krzysztof, Pinkas Marcin
- Odznaka „Strażak Wzorowy”: Soboszek Anna
- Odznaka „Za wysługę lat”: Franek Jan za 40 lat, Wojnar Bronisław za 40 lat, Michalik Janusz za 30 lat, Kupka Krzysztof za 20 lat, Mieloch Adam za 20 lat, Kupka Adam za 10 lat, Soboszek Anna za 10 lat
- Srebrna Odznaka „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza”: Orszak Agata
- Brązowa Odznaka „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza”: Białobrzeska Wiktoria, Giska Dominika, Powojewska Ada, Romaniv Solimiia, Ruczko Dawid, Sobel Zuzanna, Szturc Dominika, Szturc Milena, Winiarski Grzegorz

mat.pras. 

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-06-25 09:30:25
camel1: Przyprowadziłem się w te super tereny i po ostatnich wydarzeniach pogodowych stwierdzam, że jednostka jest chętna do pomocy, zaangażowana ale nie rozumiem dlaczego władze pomijają ich przy zakupie samochodu, który im jest potrzebny. Takie zniechęcanie do działania. Szkoda.
2024-06-25 13:09:00
św. Patryk.: OSP to był od zawsze teren wpływów i korzyści PSL-u. PiS próbował wskoczyć na miejsce ludowców ale się im nie bardzo udało. Może w końcu strażacy zdobędą się na niezależność od polityków, przestaną sprzedawać się za auta i hełmy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: