Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dzięgielów: droga gotowa

Dziś, 7 września, odbyło się zakończenie prac wykonanych w ramach rozbudowy drogi powiatowej 2608S w Dzięgielowie. Odbyło się także odebranie robót.

Odbioru dokonali starosta Janusz Król, wicestarosta Maria Cieślar, wójt Krzysztof Glajcar, inspektor nadzoru oraz przedstawiciele wykonawcy robót, gminy Goleszów i Powiatowego Zarządu Dróg Powiatowych w Cieszynie, który koordynował całość prac.

Roboty drogowe prowadzone były odcinku ponad 500 m, w pobliżu szkoły podstawowej, a ich zakres obejmował m. in.: wykonanie kanalizacji deszczowej, przebudowę przepustu nad ciekiem wodnym oraz skrzyżowania z drogą powiatową Lipowa-Zamkowa i drogą gminną – ul. Spacerowa, wykonanie: chodników, rowów przydrożnych, nowej konstrukcji i nawierzchni jezdni, zamontowanie nowej wiaty przystankowej, przebudowę zjazdów do posesji, budowę 10 miejsc postojowych w pasie drogowym, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, zamontowanie dwóch radarów z aktywnymi tablicami o zmiennej treści, przebudowę sygnalizacji ostrzegawczej nad przejściem dla pieszych w rejonie szkoły.

Prace na tym odcinku rozpoczęły się w marcu i kosztowały ponad 2 mln 300 tys. zł. i finansowane były przez Starostwo Powiatowe w Cieszynie przy wsparciu gminy Goleszów, która przekazała starostwu dotację w kwocie 260 tys. zł. 

(red)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: