Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dziedzicowie - kulturyści z Cieszyna

Łukasz Dziedzic i Joanna Rzepka-Dziedzic wspólnie prowadzący cieszyńską Galerię Szarą zostali nominowani przez dziennikarzy radiowej Trójki do tytułu Kulturysta Roku 2013.

Kulturysta Roku to honorowy tytuł przyznawany przez dziennikarzy Trójki, autorów audycji Radiowy Dom Kultury. Redaktorzy doceniają osoby, którzy prowadzą aktywną działalność na polu kultury. Dotychczasowymi laureatami byli happenerka Cecylia Malik, artysta multimedialny Honza Zamojski oraz Daniel Rycharski zajmujący się sztuką w przestrzeni publicznej.

Tym razem wśród piątki wyróżnionych znalazł się Łukasz Dziedzic, który został nominowany wspólnie z żoną Joanna Rzepką-Dziedzic. Dziennikarze Trójki docenili ich "za konsekwencję i determinację w tworzeniu i szefowaniu ważnemu dla lokalnej - cieszyńskiej społeczności – miejscu; za walkę z mitami Polski B i C; za poszukiwania muzyczne i odkrywanie dźwięków tej części kontynentu”.

"Ma 36 lat. Współtworzy, współprowadzi - z żoną Joanną – Galerię Szarą w Cieszynie. Szuka muzyki środkowoeuropejskiej, śledzi dźwięki, zaprasza do działania różnych artystów. Wydaje składanki i sam komponuje. Państwo Dziedzicowie, przy bardzo ograniczonym wsparciu finansowym, promują młodych i zdolnych, udowadniając, że to, co ważne, nie musi zawsze dziać się w centrum" - czytamy na stronie polskieradio.pl.

Obok artystów z Cieszyna wśród nominowanych znaleźli się: Kwiatek (grafik), Wojtek Blecharz (kompozytor, instrumentalista), Monika Wolańska (szefowa Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego) i Ludomir Franczak (animator, kurator). Kulturystę roku 2013 wybiorą dziennikarze Trójki spośród nominowanych.

łg

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: