Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzieci w „sieci”

Niewątpliwie Internet to źródło wiedzy, należy jednak pamiętać, że znajdują się w nim także szkodliwe treści, przed którymi należy uchronić jego najmłodszych użytkowników.

Możliwości jakie daje Internet jest wiele. Wygodnym stało się robienie zakupów bez wychodzenia z domu, czy rozmowa z przyjaciółmi będącymi na drugim końcu świata. To niewątpliwie pozytywne strony Internetu. Nie należy jednak zapominać, że dziecko pozostawione bez kontroli narażone jest często na treści, które mogą mieć negatywny wpływ na jego rozwój i psychikę. W czasie panującej pandemii i konieczności pozostania w domu, dzieci i młodzież częściej niż zwykle spędzają wolny czas w sieci. - Na zagrożenia występujące i związane z Internetem narażony jest każdy użytkownik.  Dla Policji niezwykle ważna jest kwestia bezpieczeństwa dzieci spędzających wolny czas czatując i surfując po sieci. Chcemy przypomnieć o tym rodzicom i opiekunom właśnie teraz, w dobie pandemii, kiedy dużą część swojego czasu dzieci spędzają właśnie w wirtualnym świecie. – mówią mundurowi.

Zdarza się, że dzieci i młodzież nawiązują nowe znajomości w sieci, często nie zdając sobie sprawy z zagrożeń jakie to za sobą niesie. Tłumaczmy dzieciom, że osoba siedząca po drugiej stronie monitora, nie zawsze ma uczciwe zamiary, a nowo poznana osoba może wcale nie być rówieśnikiem tylko dużo starszym człowiekiem, mającym złe zamiary. Nie należy podawać nieznajomym o sobie wielu informacji, a w szczególności adresu domowego czy numeru telefonu. Nie należy także przesyłać nieznajomym swoich zdjęć, ponieważ nigdy nie wiadomo gdzie mogą trafić.  - Policjanci monitorują sieć, by ujawniać popełniane tam  przestępstwa.  Zachęcamy także rodziców i opiekunów do rozmów nt. istniejących zagrożeń, kontrolowania stron internetowych, jakie odwiedzają dzieci oraz monitorowania treści, jakie przesyłają za pośrednictwem portali społecznościowych czy innych aplikacji służących do komunikacji. – apelują policjanci.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: