Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzieci ratują organy

W najbliższą niedzielę (15.11) odbędzie się kolejny koncert z cyklu ''Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego''. Tym razem do akcji przyłączą się także dzieci z SPTE w Cieszynie, by wspólnie przyczynić się do odbudowy zabytkowych organów Sauera.


Inicjatorem i współorganizatorem koncertu jest Szkoła Podstawowa Towarzystwa Ewangelickiego, która w bieżącym roku obchodzi jubileusz 10-lecia swojej pracy. Z tej okazji  SPTE chce podziękować za te 10 lat podczas koncertu i włączyć się do akcji ratowania zabytkowych organów Sauera. W koncercie wystąpią uczniowie i absolwenci SPTE, m.in. Matylda Forszpaniak - laureatka nagrody Grand Prix Cieszyńskiej Ligi Talentów i Kornelia Dorighi – studentka Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.


Oprócz uczniów i absolwentów SPTE, wystąpią także dzieci z grupy Sówek i Żabek z Przedszkola Towarzystwa Ewangelickiego, które specjalnie na tę okazję przygotowały piosenkę o akcji „Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego”.

Akcja zbierania funduszy na remont zabytkowych organów kościoła Jezusowego w Cieszynie trwa od maja 2012 roku. Prace ruszyły jesienią ubiegłego roku i potrwają do lipca 2016 r.

Portal OX.PL jest patronem medialnym wydarzenia.


 

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: MP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją