Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dzieci psiakom

W Galerii ''Na Piętrze'' cieszyńskiego Domu Narodowego oglądać można nietypową wystawę. Autorami prac są dzieci przedszkolne, a sama wystawa ma charakter charytatywny i zorganizowano ją, by pomóc samotnym, zapomnianym psom ze schroniska, przyczyniając się do propagowania idei adopcji i poszerzania świadomości społecznej związanej z losem zwierząt przebywających w schroniskach.

Wystawę zatytułowano „Portret psa”. Prezentowane są na niej prace uczniów Zespołu Katolickich Placówek Oświatowych. Do prac plastycznych dołączone są zdjęcia, opisy i numery ewidencyjne zwierząt z cieszyńskiego schroniska. Na adopcję czeka tam ponad 300 psów. - A nie wszyscy wiedzą, że na terenie Cieszyna znajduje się schronisko dla zwierząt „Azyl” - podkreśla Agnieszka Wrońska z Katolickiego Przedszkola w Cieszynie, inicjatorka całej akcji. - Dlatego jeżeli kiedyś będzie chciał mieć pieska w swoim domu, to nie kupujcie psów rasowych czy z hodowli. Ale przyjdźcie do schroniska i weźcie jednego z nich. One na to zasługują – zachęcała podczas zorganizowanego 2 czerwca wernisażu, na który tłumnie przyszli autorzy prac i ich rodzinmy.

Wystawę oglądać można do 23 czerwca. Później odbędzie się internetowa aukcja prac, które można będzie podziwiać na stronie fundacji „Lepszy Świat”.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: