Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Działka w Kończycach Wielkich przekazana gminie

Podczas majowej (05.05.2020) sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego podjęto decyzję w sprawie przekazania działki w Kończycach Wielkich, która znajduje się niedaleko ścieżki hrabiny Gabrieli Thun-Hohenstein. Działka należała do Powiatu, została przekazana Gminie Hażlach, która zamierza ją zagospodarować.

Starania o przekazanie działki Gminie Hażlach rozpoczęły się już w 2016 roku, kiedy to Grzegorz Sikorski – Wójt Gminy Hażlach zwrócił się do Starosty z prośbą o darowiznę działki, która miałaby zostać zagospodarowana przez gminę na cele rekreacyjne. Gmina nie chciała odkupić działki, gdyż ta znajduje się na terenie osuwiskowym, a powiat ponosił tylko koszty utrzymania związane z wykaszaniem terenu. Działka nie była łakomym kąskiem dla ewentualnych nabywców, stąd też pomysł, aby została darowana - Rozpatrując sprawę darowizny, trzeba patrzeć w szerszym kontekście. Nie bez znaczenia jest tutaj pomoc rzeczowa gminy Hażlach dla starostwa w kwocie ponad 800 tys. zł. na budowę chodnika w Pogwizdowie przy ul. Cieszyńskiej (...) – mówił w lutym 2020 roku Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek.

Wieloletnie starania Gminy Hażlach ostatecznie doprowadziły do sfinalizowania pomysłu. Radni zdecydowali, że działka może zostać przekazana Gminie — Na taką decyzję czekaliśmy bardzo długo. Dzięki niej wkrótce z Funduszu Sołeckiego będzie mogła ruszyć w sercu Kończyc Wielkich budowa miejsca wypoczynku i relaksu – mówił po sesji Grzegorz Sikorski, dziękując staroście, zarządowi powiatu oraz radnym powiatowym za dołożenie starań i podjęcie decyzji o przekazaniu działki gminie.

Jak podkreślał Sikorski, chociaż działka znajduje się na terenie osuwiskowym, ma jedną, zdecydowaną zaletę. Jest nią lokalizacja – działka położona jest przy ścieżce zdrowia w Kończycach Wielkich. W okolicy znajduje się więc siłownia plenerowa, mała architektura w postaci ławek, koszy na śmieci i oświetlenia. Jest to swojego rodzaju centrum Kończyc Wielkich. W okolicy usytuowany jest również zabytkowy kościół, szkoła oraz kompleks sportowy wraz z Domem Sportowca i zespół pałacowo-parkowy. Więcej o staraniach Gminy pisaliśmy tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-06 19:50:31
donekT: Bardzo dobra decyzja Panie Starosto, oczywiście ostatnie słowo należało do rady, sprzedać i ..................... każdy potrafi, a sztuka polega na przekazaniu w DOBRE ręce. Żeby służyło miejscowej społeczności.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: