Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Działania promujące zdrowie

Chociaż w najlepsze trwają jeszcze letnie wakacje Biuro Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego w Cieszynie nie odpoczywa. To tu ''rodzą się'' nowe pomysły i powstają plany na kolejne miesiące.

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczną się kolejne działania, których celem jest promocja zdrowia. Już dzisiaj do udziału w nich zachęca Barbara Kłosowska - kierownik Biura Promocji Zdrowia.

Nowy rok szkolny rozpocznie się I Regionalną Olimpiadą Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Inicjatywa odbywać się będzie w ramach Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2011-2015. Pierwszym etapem będzie szkolenie edukatorów (19 września  Starostwo w Bielsku - Białej), następnie w terminie od 10 do 16 października przeprowadzony zostanie etap szkolny zmagań z wiedzy o zdrowiu. Finał powiatowy zagości w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego 23 października, a regionalny odbędzie się 12 listopada.

Przed nami również konferencja „Dziecko z nadwagą i otyłością”, podejmowana w ramach cyklu „Żyj dzisiaj z myślą o jutrze”. - Konferencja odbędzie się dnia 21 września o godzinie 12.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie przy ul. Bobreckiej 29. Na zgłoszenia czekamy do 18 września – dodaje Barbara Kłosowska, kierownik Biura Promocji Zdrowia.

Nowy rok szkolny to również nowa innowacyjna edycja programu „Ruch to zdrowie”, czyli zajęcia ruchowe dla uczniów z nadwagą – połączone z poradami, konsultacjami i niespodziankami. Organizatorzy zadbali również o kontynuację „Akadami Ruchu” – jesienią ruszy kolejna edycja zajęć pilatesu dla kobiet, na sali gimnastycznej ZSEG w Cieszynie przy ul. Kochanowskiego 7. W planach jest również kontynuacja spotkań „aqua- aerobicu” na basenie przy SP4. 

Promocja zdrowia to również program "4 minuty, które decydują o życiu”. - Finał olimpiady wiedzy z pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Cieszyńskiego odbędzie się 9 października o godz.10.00. Uroczystości towarzyszyć będzie oczywiście poczęstunek i rozdaniem nagród – dodaje B. Kłosowska.

Tak, więc kolejny rok szkolny pełen będzie troski o zdrowie.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: