Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dyskwalifikacja Żyły, Wąsek nie nawiązał do prologu

Piotr Żyła (na zdj.) miał szansę zostać najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w sobotnim konkursie Pucharu Świata w Willingen. Wiślanin zakończył jednoseryjne zmagania na 14. pozycji, ale ostatecznie został zdyskwalifikowany za nieregulaminowe buty. Dorobku punktowego nie powiększył również Paweł Wąsek.

Wiatr pokrzyżował plany organizatorom w Willingen. Zarówno skoczkinie (Premierowe punkty Konderli!), jak i skoczkowie, zakończyli zmagania już po pierwszej serii. Niestety, sobotni konkurs nie potoczył się po myśli biało-czerwonych. Pierwotnie najwyżej spośród nich uplasował się Piotr Żyła, który zajął 14. miejsce, ale wiślanin został zdyskwalifikowany za nieregulaminowe buty. Ostatecznie, najlepszym Polakiem był Kamil Stoch – 21. pozycja.

Paweł Wąsek przekroczył granicę 140 metrów podczas piątkowego prologu, ale w dzisiejszym konkursie skoczył 99,5 metra. Ustronianin trafił na jedne z najgorszych warunków wietrznych spośród wszystkich zawodników. – Skakać, skaczemy, ale czy to ma sens, aby podejmować ryzyko przed najważniejszą imprezą sezonu? Trzeba przeanalizować, czy tam był poważny błąd na progu, czy może jednak warunki miały spory wpływ ­– przyznał zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego w rozmowie dla Eurosportu.

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-01-29 18:55:11
inigo: Skakał w sandałach czy mokasynach?
2022-01-30 00:04:19
miriam11: Skok skokiem, byle by z rozkrokiem.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: