Dwóch Polaków z punktami

Nieco lepiej poszło biało-czerwonym niż we wczorajszym (sobotnim) konkursie. Dwóch reprezentantów naszego kraju awansowało do serii finałowej, a progres zanotował również Szymon Jojko (WSS Wisła), który tym razem uplasował się pod koniec szóstej "10".

Adam Niżnik (podobnie jak wczoraj) oraz Jarosław Krzak. To oni zdołali przebrnąć przez pierwszą serię i uzyskać przepustkę do rundy finałowej. Pierwszy z wymienionej dwójki plasował się w czołowej "10" - 7. miejsce. Z kolei o szczęściu mógł mówić Krzak, który awans wywalczył z 30. pozycji.

Progres zanotował także Szymon Jojko. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, w porównaniu do wczorajszych zawodów, poprawił się aż o osiem metrów - 79 m. Pozwoliło mu to zająć dzisiaj 58. miejsce, a dodajmy, iż wczoraj był 89.

Jarosław Krzak poprawił się w serii finałowej, ale nie pozwoliło mu to przesunąć się choćby o jedną pozycję i konkurs zakończył na 30. pozycji. Ale dzięki temu i tak uzyskał prawo startu w zawodach Pucharu Kontynentalnego. O podium otarł się Adam Niżnik, któremu do trzeciej pozycji zabrakło zaledwie 0,2 pkt.

Ze zwycięstwa radował się reprezentant gospodarzy, Jernej Presecnik. Drugi był kolejny ze Słoweńców - Tjas Grilc. Na najniższym stopniu podium stanął Amerykanin Casey Larson.