Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dwie premiery i nie tylko w cieszyńskim „Piaście”

Teoretycznie sierpień powinien być chłodniejszym okresem niż czerwiec i lipiec ale wysokie temperatury się pojawiają i niektórych z nas denerwują. Dlatego naszą propozycją na takie dni jest odwiedzenie cieszyńskiego kina „Piast”. W tym miesiącu „Piast” ma w swojej ofercie dwie ogólnopolskie premiery.

Do 11 sierpnia w cieszyńskim kinie zobaczymy m.in. hiszpański, familijny, przygodowy film z 2022 r. „DOGTANIAN. PSI MUSZKIETER”.  
Młody Dogtanian marzy, by pójść w ślady ojca i dołączyć do straży króla. W poszukiwaniu przygód, wraz z koniem Ptysiem wyrusza do Paryża. Towarzyszy mu Pic, sprytna i gadatliwa mysz, która świetnie się sprawdza w roli giermka. Po brawurowym pokazie swoich umiejętności Dogtanian zdobywa szacunek i zaufanie trzech słynnych muszkieterierów: Atosa, Portosa i Aramisa. Ta dzielna psia czwórka będzie musiała obronić króla przed spiskiem nikczemnego kardynała Richelieu, który chce przejąć władzę. Czy Dogtanianowi uda się zostać muszkieterierem i podbić serce pięknej Juliette?  
 Emisja tego filmu o godz. 15:30

W tych samych dniach lecz o godz. 17:15 zobaczymy biograficzny film „ELVIS” oraz o 20:15 horror „Zbrodnie przyszłości”.

W kolejnych dniach od 13 do 24 sierpnia możemy zobaczyć w Cieszynie animowaną, przygodową komedię przygodową „KUROZAJĄC I ZAGADKA CHOMIKA CIEMNOŚCI”, którego ogólnopolska premiera odbędzie się 13.08. w cieszyńskim kinie.
Początki nie są łatwe, bo prawdę mówiąc Kurozając jest jeszcze ciut nieopierzony i co rusz potyka się o własne nogi, ale nadrabia ambicją i entuzjazmem... Wkrótce jednak przygoda sama go znajduje. Oto z zamkowego lochu ucieka największy wróg Króla Piotra – magiczny Chomik Ciemności, w którym drzemie wielka moc. Kurozając wie, że kto pierwszy znajdzie Chomika, ten przejmie władzę w królestwie. Dlatego wraz ze swym wiernym, acz ciut powolnym kompanem – żółwiem Abe’m oraz nieco bezczelną, ale uroczą mistrzynią sztuk walki – skunksicą Meg, wyrusza w niesłychanie ryzykowną podróż...

W dniach 20-23 sierpnia o godz. 19:00 zobaczymy polską komedię obyczajową „Każdy wie lepiej” z 2022 r. w reżyserii Michała Rogalskiego.
Zakochani w sobie Ania i Grzesiek próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów . Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu życia, ale nie dla nich... Ich związek zostaje wystawiony na próbę , gdy zaczynają się do niego wtrącać zarówno ich rodzice, jak i ich byli partnerzy, a wszyscy oni (pomimo wielu różnic) mają jeden wspólny cel – rozbić związek Ani i Grześka...   

Druga sierpniowa premiera w cieszyńskim kinie to znowu animowana komedia akcji „JAK ZOSTAŁEM SAMURAJEM”.
Powiedzmy sobie szczerze: pies nie jest materiałem na samuraja. Co innego kot. Kot to urodzony samuraj. Ma wrodzoną grację, szybkość i pazury ostre jak samurajski miecz! Hank jest psem i nic już tego nie zmieni, choć Hank od szczeniaka marzy o tym, by zostać samurajem, a że uparty z niego zwierzak, to pewnego dnia przybywa na kocią wyspę, by wbrew naturze i miauczącym drwinom pobierać nauki u legendarnego kociego wojownika. Idzie mu nawet całkiem nieźle, ale z pewnością nie jest jeszcze w pełni gotowy, gdy nagle przychodzi chwila próby...
Na ten film zapraszamy do cieszyńskiego kina w dniach 27.08. 01.09 o godz. 15:20.

Cały repertuar oraz więcej informacji na stronie internetowej, facebooku oraz w siedzibie kina „Piast”.
 
AK

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: