Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dwa seniorskie kluby w Cieszynie?

Wiele wskazuje na to, że od przyszłego sezonu będą funkcjonować w Cieszynie dwa seniorskie zespoły. Na dzień dzisiejszy TS 1909 Piast Cieszyn występuje w A klasie, a od sierpnia do B klasy prawdopodobnie dołączy CKS Piast, którego prezesem jest były reprezentant Polski, Ireneusz Jeleń.

- Mamy taki pomysł, aby stworzyć sekcję seniorską, gdyż klub bez niej nie może funkcjonować, podobnie jakby nie miał zaplecza. Jeżeli będziemy chcieć mieć seniorów, czyli będziemy zaczynać od B klasy, to musi być to robione z głową. Bo wiadomo, że trzeba mieć także dodatkowe fundusze. Budżet na B klasę wynosi ok. 30 tys. złotych – przyznaje prezes CKS-u, Ireneusz Jeleń. - Chcemy wejść do gry już od rozpoczęcia sezonu 2019/20, aczkolwiek na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie dać takiej gwarancji – dodaje były reprezentant kraju.

- Już wcześniej zaznaczałem, że będziemy bazować na wychowankach. Chciałbym także stworzyć seniorów po to, aby nasi młodsi podopieczni brali przykład i mogli za kilka lat wystąpić w najstarszej grupie. Jeżeli ktoś się będzie wybijać, to z miłą chęcią pomożemy mu w rozwoju i poszukiwaniu klubu – stwierdził Jeleń.

W Cieszynie, jak na razie, gra tylko jedna drużyna seniorska i jest nią TS 1909 Piast Cieszyn. Podopieczni Marka Bakuna plasują się na czele skoczowskiej A klasy i są na dobrej ścieżce, aby awansować do Okręgówki. Jeżeli CKS dopnie wszystko na ostatni guzik, to pytanie, czy w Cieszynie za jakiś czas nie będą nas czekać derby?

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-02-03 07:13:52
marian1951: Życzę panu Irkowi spełninia założonych celów. Powodzenia dla całego zespołu.
2019-02-03 08:06:36
hanbes: Już wcześniej na tymże portalu ubolewałem nad sytuacją cieszyńskiej piłki nożnej. Takie miasto jak Cieszyn zasługuje na coś więcej niż A klasa, dlatego z optymizmem patrzę na inicjatywę pana Jelenia!
2019-02-03 16:56:52
666: Miasto (mieszkańcy) zasługuje tylko na tyle, ile sobie wypracuje. Irkowi oczywiście życzę powodzenia.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: