Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dwa medale dla Marii Juroszek

W dniach 19-20.11.2018 w Rumi odbyły się mistrzostwa świata osób niepełnosprawnych w armwrestlingu. Na miejscu pojawili się mistrzowie z całego świata, w tym Maria Juroszek – zawodniczka z Cieszyna, mistrzyni świata w siłowaniu na rękę z 2016 roku. Zawodniczka z Cieszyna i tym razem odnotowała spory sukces – w trakcie zawodów zdobyła aż dwa medale.

Maria Juroszek to zawodniczka, która mieszka w Cieszynie, jednocześnie będąc reprezentantką Klubu Sportowego Simson Marklowice. Pochodzi z Brennej i od wielu lat reprezentuje Polskę na zawodach międzynarodowych i krajowych, często zdobywając medale. Oprócz armwrestlingu, może również poszczycić się sukcesami w pchnięciu kulą.

Do jej licznych osiągnięć sportowych zaliczają się m.in.: złoty medal w Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w Zielonej Górze (pchnięcie kulą), złoty medal na Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych w Armwrestlingu w Bułgarii w 2015 roku, Mistrzostwo Świata w Armwrestlingu Osób Niepełnosprawnych w Bułgarii w 2016 roku, cztery srebrne medale na XVII Mistrzostwach Polski w Armwrestlingu w Szczyrku w 2017 roku i wiele innych.

W listopadzie 2018 roku do jej kolekcji nagród dołączyły dwa medale w zawodach Pucharu Świata w Armwrestlingu w Rumi. Pierwszy z nich to kategoria open w siłowaniu na prawą rękę – tutaj może poszczyć się zdobyciem srebrnego medalu, drugi to złoty medal w kategorii 65 plus – siłowanie na prawą rękę. - Dziękuję wszystkim za dobre słowa i gratulacje bardzo dla mnie motywujące do dalszego działania po dłuższej przerwie piękny dla mnie powrót – dziękowała Maria Juroszek po zakończeniu zawodów.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-11-21 19:29:15
krokusik: Szczere gratulacje. Śmieszny jest sport, jeśli Lewandowski za kaleczenie w kadrze narodowej dostaje na godzinę tyle, co pani Maria za cały rok. A osiągnięciami niewiele się różnią.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: