Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Duży sukces Krystiana

Dunajska Streda była gospodarzem ostatniej w sezonie eliminacji kartingowego Pucharu Moraw. Jako, że w wielu kategoriach zawodnicy nie byli pewni swoich lokat w końcowej klasyfikacji sezonu, do tej pięknej, słowackiej miejscowości, obfitującej w baseny termalne, 26 września przybyło ponad stu trzydziestu zawodników i zawodniczek z kilku europejskich państw.

Krystian Holubek przyjechał tutaj bronić swojej wysokiej, drugiej pozycji, ale do podium liczyło jeszcze kilku innych zawodników. - To bardzo specyficzny tor - mówi Arkadiusz, ojciec Krystiana - ze względu na nawierzchnię, wymaga od zawodnika sporych umiejętności, ale także mechanicy mają tutaj sporo pracy, aby dopracować ustawienia ramy. Nie ukrywam, że dla nas ogromnym zaskoczeniem było tempo, w jakim znikały nam kolejne komplety opon.
  Sobotnią czasówkę Krystian ukończył wśród zawodników nielicencjonowanych na piątym miejscu w kategorii Mini 60, a jego najgroźniejszy konkurent, czeski kierowca, Daniel Pokorny na trzecim. To dla Krystiana była komfortowa sytuacja, albowiem bezpieczna przewaga punktowa uzyskana w sezonie, gwarantowała utrzymanie drugiego miejsca. Cieszynianin zachował zimną krew i w niedzielnych zawodach bezpiecznie kontrolował poczynania rywali, a zdobycie w zawodach piątego miejsca pozwoliło na osiągnięcie jedenastolatkowi w sezonie 2009 życiowego sukcesu. - Ogromnie się cieszę - mówi zawodnik - to był mój wreszcie pełny sezon startów, a systematycznie zdobywane punkty pozwoliły mi stanąć na drugim stopniu podium. Radość jest tym większa, że jestem najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem startującym w tej kategorii na silniku Parilla, ponieważ już na samym początku sezonu zawodnicy zorientowali się, że są to wolniejsze jednostki i zespoły z większym budżetem skorzystały z silnikow firmy Vortex i Maxter. Chociaż w momencie wyścigu jestem zdany sam na siebie, to wiem , że na mój sukces pracowało sporo osób, którym bardzo gorąco dziękuję. Pomagali mi przede wszystkim rodzice i dziadkowie; pan Mariusz Rainda; pan Zbyszek- niesamowity człowiek, który chciał pozostać anonimowy; pan Wiesław Ernst, nasz mechanik oraz portal ox, który czuwał na nami medialnie.
Mini 60(zawodnicy bez licencji) klasyfikacja generalna sezon 2009
1. Jakub Kadlacak (VORTEX) CZ -150pkt
2. Krystian Holubek (PARILLA) PL -73 pkt
3. Daniel Pokorny (VORTEX) CZ - 68 pkt
4. Matia Muller (VORTEX) I - 61 pkt
5. Dominik Stritesky(PARILLA) CZ - 56 pk
...
8 Cezary Kurowski (PARILLA) PL - 20 pkt.
...
20.Petr Vecerka (PARILLA) CZ - 7pkt.

Cezary Kurowski startował ponadto w kategorii Mini 60, ale zaliczanej do Mistrzostw Słowacji, gdzie zajął czwarte miejsce , a Szymon Bołuk dwunaste miejsce w kategorii Baby 60. W przyszłym sezonie Krystian planuje starty w kategorii Rotax Max Junior, jednak wymaga to sporych nakładów finansowych i zakupu nowego sprzętu , dlatego team wyraża nadzieję, że znajdzie sie w naszym regionie firma, która zechce z nami współpracować.

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: