Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dużo wiedzą o Unii

Z wiedzą o regionie i Unii Europejskiej musieli się zmierzyć uczestnicy kolejnego gminnego konkursu wiedzy o Unii Europejskiej " Z tradycją do Europy", który odbył się w Strumieniu.

W ramach konkursu rywalizowały ze sobą drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjów gminy Strumień. Celem konkursu jest pogłębianie wśród uczniów wiedzy nt. Unii Europejskiej oraz kształtowanie tożsamości narodowej uczniów, a także zainteresowanie uczniów tradycją, kulturą i pięknem regionu.

Zakres tematyczny konkursu obejmował historię Unii Europejskiej, idee integracji europejskiej, genezę i rozwój, wiedzę o strukturach i instytucjach unijnych oraz znajomość historii, kultury i tradycji Śląska Cieszyńskiego i gminy Strumień.

Wśród zaproszonych gości był Wiceburmistrz Strumienia Włodzimierz Cybulski. Młodzież rywalizowała drużynowo, a postęp rywalizacji oceniało jury w składzie: Sylwia Cieślar Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego, ks. Prał. Oskar Kuśka, Pani Henryka Brańczyk, kustosz Izby Regionalnej im. Emilii Michalskiej z Pruchnej, Krystyna Płaza z Drogomyśla, Anna Pońc z Zabłocia oraz Ewa Kuboszek-Owsiany Kierownik Referatu Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego.

mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-12-09 22:36:21
mstudnicki: Kiedy byliśmy w poprzedniej unii (tej wschodniej) konkursy wiedzy o ZSRR wyglądały identycznie. Z własnych obserwacji (i co bardziej ogarniętych przyjaciół), wnioskuję, że cała idea integracji polega na tym, iż bogate państwa unii dyktują państwom biednym co im wolno, a czego nie wolno. Ostatnio poszli o krok dalej i dyktują, co biedna państwa MUSZĄ (np. przyjmowanie imigrantów z Niemiec, bo ci z Ukrainy, to się nie liczą). Ale zapewne nie o takiej integracji uczy się dzieci i młodzież, tylko wciska się im propagandę, w którą większość z nas wierzyła jeszcze w 2003r. Pozdrawiam.
2017-12-10 05:20:19
koszor: Tak, dokładnie tak samo to widzę.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: