Dublet Burego! Kobielusz (ponownie) z brązem

Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich dobiegły końca. Dominik Bury (na zdj.) wróci z Zakopanego z dwoma złotymi krążkami, a Magdalena Kobielusz, po wczorajszym brązie w sprincie, również dziś stanęła na najniższym stopniu podium.

Dominik Bury, dość niespodziewanie, sięgnął wczoraj po złoty medal w sprincie techniką dowolną. Niespodziewanie, gdyż istebnianin specjalizuje się w biegach dystansowych, co potwierdził podczas dzisiejszej rywalizacji na 15 kilometrów techniką klasyczną (start interwałowy).

Bury zdominował bieg i na mecie miał ponad minutę przewagi nad Mateuszem Haratykiem, reprezentującym barwy klubowe NKS Trójwieś Beskidzka. Na najniższym stopniu podium stanął Maciej Staręga.

U pań tryumfowała Izabela Marcisz, która do pokonania 10-kilometowej trasy potrzebowała nieco ponad 27 minut. Srebrny medal wywalczyła Monika Skinder, a z brązu radowała się Monika Kobielusz. Narciarka z Istebnej, podobnie jak ww. Bury oraz Haratyk, także opuści Zakopane z dwoma krążkami, ponieważ we wczorajszym sprincie zajęła 3. miejsce.