Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Drużyny siatkowe z Liceum im. M. Kopernika w czołówce województwa

Koper jest w powiecie bezkonkurencyjny w siatkówce - zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt wywalczyła 29-30 marca br. awans do najlepszej czwórki w województwie. Zawodnikom Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika z Cieszyna udało pokonać m.in. drużyny z Katowic, Mysłowic i Chorzowa.

Pierwsza zmagała się drużyna chłopców, której przyszło się zmierzyć z drużynami z Katowic, Świętochłowic oraz Mikołowa: - W pierwszym meczu szybko rozprawili się z ekipą z Katowic wygrywając gładko  2-0 (25-18, 25-17), a w drugim spotkaniu siatkarze z Świętochłowic pokonali w tie-breaku drużynę z Mikołowa 2-1 - informuje mgr Włodzimierz Habarta z cieszyńskiego "Kopera": - W ten sposób siatkarze z Kopernika przeszli do historii awansując czwarty raz z rzędu do czwórki najlepszych zespołów województwa śląskiego - dodaje.

Drużyna wystąpiła w składzie : Jakub Wanat, Piotr Juroszek, Ariel Sikora, Michał Gorol, Radosław Niwiński, Dawid Wróbel, Mateusz Kania, Patryk Staniek, Wojciech Gruszczyk, Patryk Słowicki, Piotr Ochodek oraz Szczepan Ostrowski. Drużynę przygotował i poprowadził Włodzimierz Habarta. Statystyki prowadziła i opracowała Agnieszka Szczypka.

30 marca br. do boju stanęły dziewczyny. Siatkarki musiały zmierzyć się z zawodniczkami z Mysłowic, Tychów i Chorzowa. Nadzieje były wielkie, lecz siatkarki pamiętały również o porażkach: - Jak do tej pory mimo wielu startów w półfinałach nigdy nie udało się siatkarkom z Cieszyna pokonać zespołów juniorskich zaplecza I i II ligi zwłaszcza z Mysłowic czy Chorzowa - komentuje trener Włodzimierz Habarta.

Doświadczenie i spokój Cieszynianek w końcu zaprocentował. W pierwszym meczu z odwiecznym rywalem z Mysłowic dziewczyny spisały się świetnie: - Ku wielkiemu zaskoczeniu przeciwnika, sędziów i zgromadzonych widzów to dziewczęta z Cieszyna narzuciły swój styl gry, konsekwentnie realizując założenia taktyczne i to one zdeklasowały przeciwniczki w pierwszym secie zwyciężając 25-17 - mówi trener drużyny, opisując przebieg spotkania: - W drugim secie przebudziły się dziewczęta z Mysłowic i do stanu 16-19 prowadziły różnicą trzech punktów. Ostatnie słowo należało jednak do zawodniczek Kopera, które po dramatycznej końcówce zwyciężyły 25-23. Całe spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie sportowym i określono je jednoznacznie przedwczesnym finałem.

Drugie spotkanie siatkarki z Kopera wygrały już pewnie, zwyciężając koleżanki z Tychów 2:0. W finale na cieszyńską drużynę czekają już szkoły sportowe zaplecza Plusligi Mężczyzn i Kobiet – Delic-Pol Norwid Częstochowa, Jastrzębski Węgiel czy BKS Bielsko Biała.

Skład drużyny dziewcząt : Małgorzata Płusa, Monika Pisiut, Justyna Neniczka, Sabina Kajzar, Ewa Pagieła, Agnieszka Szczypka, Joanna Franek, Agnieszka Ćmiel, Katarzyna Siekierka, Kinga Kubecka, Marta Błachut, Patrycja Wawrzyńska. . Drużynę przygotował i poprowadził Włodzimierz Habarta. Statystyki prowadziła Żaneta Hulbój.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: