Drugie zwycięstwo Trzyńca!

Podopieczni Vaclava Varadi okazali się skuteczniejsi również w drugim spotkaniu na lodzie Pilzna i wyrównali stan serii - 2:2. Jednym z głównych bohaterów, podobnie jak to miało miejsce we wczorajszym meczu, okazał się Aron Chmielewski.

Pilzno, po raz czwarty w tej serii, jako pierwsze objęło prowadzenie, a dziś za sprawą Lukasa Pulpana, który umieścił krążek tuż pod poprzeczką bramki Simona Hrubca. Jednak prowadzenie gospodarzy nie trwało zbyt długo, a do głosu doszli Stalownicy.

Minęły nieco ponad dwie minuty, a piękną akcją indywidualną popisał się Aron Chmielewski, który wyrównał. Reprezentant Polski nie zdołał jeszcze ochłonąć po tym trafieniu, a znowu mógł się radować, gdyż Stalownicy objęli prowadzenie po golu Ethana Wereka - ubiegło zaledwie 9 sekund.

Trzynieccy hokeiści kontynuowali festiwal strzelecki, gdyż po niecałych dwóch minutach na listę strzelców wpisał się Erik Hrna. Pilzno zdołało jeszcze odpowiedzieć trafieniem Nemca, ale po nim znowu bramkę zdobył Kanadyjczyk Werek i jak się okazało, był to zwycięski gol, gdyż gospodarze zdołali jeszcze tylko raz pokonać Simona Hrubca.

Oba zespoły mają po dwa zwycięstwa w półfinale, a serię owładnie zespół, który jako pierwszy odniesie cztery wygrane. Kto przybliży się do upragnionego finału? Odpowiedź poznamy w czwartek, bo rywalizacja przeniesie się do Werk Areny. Bilety można nabyć w hali, we wtorek oraz środę. Kasy zostaną otwarte o godz. 10, a ich zamknięcie przewiduje się na 16.