Druga wygrana z rzędu

Pięć bramek padło w sobotnim starciu Kuźni Ustroń z Orłem Łękawica, z czego cztery były autorstwem gospodarzy – 4:1. Dla podopiecznych Mateusza Żebrowskiego to drugie zwycięstwo w rundzie rewanżowej.

Podopieczni Mateusza Żebrowskiego nie mogli sobie wymarzyć lepszego rozpoczęcia sobotniej potyczki, bo już po pierwszej groźnej akcji objęli prowadzenie, a wynik otworzył Kamil Szajter, który został sprowadzony do Kuźni z Goleszowa podczas zimowej przerwy. Ustronianie byli zdecydowanie lepsi do przerwy – stworzyli sobie sporo sytuacji i dwukrotnie zdołali skierować futbolówkę do siatki.

Co prawda, Kuźnia musiała kończyć spotkanie w „10”, ponieważ czerwoną kartkę ujrzał Konrad Kuder, ale to nie przeszkodziło gospodarzom w pokonaniu, po raz czwarty w meczu, defensywy beniaminka, a na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Jaworski. Goście tylko raz znaleźli sposób na pokonanie Aleksandra Łubika, a honorowe trafienie dla Orła zdobył Marcin Osmałka.

• Spójnia Landek – Drzewiarz Jasienica spotkanie przełożone na czerwiec ze względu na zły stan boiska

Kuźnię w następny weekend czeka wyjazdowe spotkanie, a na jej drodze stanie Unia Książenice, która plasuje się w pierwszej „3”, ale w kwietniu poniosła dwie porażki i raz podzieliła się punktami. Ustronianie zajmują 9. miejsce (ligowa tabela).