Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Druga młodość seniorów w Hażlachu

W Gminie Hażlach seniorzy przeżyją drugą młodość. Wszystko za sprawą projektu, który ma na celu aktywizację najstarszej grupy wiekowej.

Od 4 do 24 maja trwają zapisy do Klubu Seniora w Gminie Hażlach. Zapisać mogą się osoby niesamodzielne i niepełnosprawne, które ukończyły 60 lat. W ramach projektu „Druga młodość seniora” mogą liczyć na zajęcia ruchowe, taneczne, teatralne, naukę języka angielskiego czy arteterapię. Na miejscu organizowane będą również porady prawne i psychologiczne, a raz w miesiącu wykładowcy z cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przeprowadzą gimnastykę umysłu.

Gdzie seniorzy będą mogli korzystać z oferty Klubu? - Klub Seniora będzie działał w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Hażlachu, ulica Główna 37, oraz w budynku Centrum Usług Społecznych w Pogwizdowie, ulica Cieszyńska 82. Wsparciem w Klubie Seniora mogą zostać objęte osoby, które ukończyły 60 lat, zamieszkujące na terenie Gminy Hażlach, niesamodzielne, które ze względu na stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego, w tym osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności- wyjaśnia hażlaski magistrat.

W celu wzięcia udziału w projekcie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny tutaj) o w zamkniętej kopercie z dopiskiem Klub Seniora osobiście w Biurze Projektu w Urzędzie Gminy Hażlach, ulica Główna 57 (wejście boczne) lub w Gminnej Bibliotece Publicznej i jej filiach (Hażlach ulica Główna 37, Pogwizdów ulica Katowicka 4, Kończyce Wielkie ulica Księdza Olszaka 8) bądź przesłanie pocztą na adres Urząd Gminy Hażlach, ulica Główna 57. Osoby niepełnosprawne mogą zgłosić chęć uczestnictwa drogą telefoniczną pod numerem 33 85 69 479 wewnętrzny 34 i do takiej osoby podjedzie osoba z formularzem.

 

JŚ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: