Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Drogomyśl: śmierć w rzece

W niedzielę (26.05.2019) po godzinie 16 strażacy pojawili się w Drogomyślu na ulicy Wierzbina (na wysokości Bazy Harcerskiej). Zgłoszenie dotyczyło porwania jednej osoby przez nurt Wisły. Na miejscu okazało się, że w wodzie znalazła się nie jedna osoba a dwie... niestety, mimo szybkich działań strażaków, jednej osoby nie udało się uratować.

Zgłoszenie, dotyczące porwania osoby przez nurt rzeki wpłynęło do Stanowiska Kierowania w Ustroniu-Polanie o godzinie 16:17. Na miejsce natychmiast zostały zadysponowane odpowiednie jednostki -do zdarzenia udaliśmy się sekcją ratownictwa wodnego (SLRr+Ponton BRIG). Po dojeździe na miejsce, gdzie obecna była już miejscowa OSP, zwodowaliśmy ponton na rzece, a następnie udaliśmy się z nurtem rzeki we wskazane miejsce. W rzece znalazły się dwie osoby, obie zostały wydobyte przed naszym przyjazdem. Do naszych zadań należało udzielenie pierwszej pomocy mężczyźnie, równolegle ratownicy z OSP Drogomyśl i JRG Skoczów udzielali pomocy drugiej osobie poszkodowanej na drugim brzegu - relacjonują strażacy z OSP Mnich.

Niestety, mimo szybkiej akcji ratunkowej, oraz podjętej akcji reanimacyjnej przez strażaków i ratowników medycznych, jedna osoba zmarła na miejscu. W akcji brały udział wszystkie służby ratunkowe, na miejscu pojawiła się również policja, która bada okoliczności zdarzenia.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: