Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dożynki powiatowe juz jutro!

Sezon dożynkowy już się rozpoczął i trwa w najlepsze. W sobotę odbędą się Dożynki Powiatu Cieszyńskiego i Gminy Hażlach, na które serdecznie zapraszają Starosta Cieszyński Jerzy Nogowczyk oraz Wójt Gminy Hażlach Karol Folwarczny.

W tym roku wieś Zamarski obchodzi 790 lat istnienia. Dożynki Gminno-Powiatowe będą największą imprezą, zorganizowaną z okazji tego jubileuszu. Główne obchody odbędą się w nowo otwartym parku rekreacyjno-sportowym w Zamarskach.


O godzinie 13:45 korowód dożynkowy wyruszy sprzed budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu i przejedzie do Zamarsk. O 15:00 Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej wykona tradycyjny obrzęd dożynkowy.


Godzinę później rozpoczną się występy artystyczne. Oprócz wyżej wspomnianego Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej zaprezentują się także: zespół dziecięco-młodzieżowy Filii GOK Hażlach w Pogwizdowie, Orkiestra Dęta „Cieszynianka”, mażoretki, Męski Zespół Śpiewaczy przy OSP w Zamarskach oraz Zespół Regionalny „Wielokończanie” z Kończyc Wielkich.


Dożynki zakończy wielka zabawa taneczna, która rozpocznie się o godzinie 19:00. Jej zakończenie zaplanowane jest na 2:00, co zapowiada co najmniej siedem godzin wspaniałego wieczoru w rytmie muzyki.


Patronem medialnym Dożynek Powiatu Cieszyńskiego i Gminy Hażlach jest OX.PL - Portal Śląska Cieszyńskiego.


PD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: