Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dożynki po góralsku

To najważniejsze wydarzenie w kalendarzu imprez Istebnej. Dożynki odbędą się tu w najbliższą niedzielę.


Góralski folklor, kultura  i to co w Istebnej najlepsze będzie można podziwiać już w tę niedzielę. W Trójwsi odbędą się Gminne Dożynki. - Dożynki rozpoczną się od mszy świętych we wszystkich wsiach. Ta główna w Istebnej odbędzie się o godz. 11.30 w Kościele pw. Dobrego Pasterza w Istebnej Centrum - mówi Elżbieta Legierska- Niewiadomska, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej.

Po mszy korowód dożynkowy uda się do amfiteatru w Istebnej, gdzie rozpocznie się zabawa. - W tym roku wsią przewodnią na dożynkach jest Istebna, bo co roku wedle kolejności alfabetycznej gospodarze się zmieniają. Z Istebnej będą pochodzili gazdowie, reprezentacja tej wsi poprowadzi korowód dożynkowy - dodaje dyrektorka GOK-u.


Około godz. 14.00 w amfiteatrze zespół "Istebna" pokaże ceremoniał dożynkowy. Następnie przyjdzie czas na program artystyczny. Wystąpią: "Istebna", orkiestra dęta "Jabłowianka" oraz "Fair Play", który zadba o muzyczna oprawę festynu, kończącego dożynki. - Mam nadzieję, że bawić będziemy się do rana. Zapraszamy wszystkich bardzo gorąco - dodaje Elżbieta Legierska-Niewiadomska.


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: