Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Downhill Contest - Gwiazdy nie zawiodły

Downhill Contest ? największy w Polsce cykl zawodów w zjeździe na rowerach inaugurował sezon rowerowy Pucharu Polski w miniony weekend 29 kwietnia w Wiśle na górze Stożek. Podczas zawodów nie zabrakło znanych nazwisk, międzynarodowej obsady, pięknej pogody, niesamowitej atmosfery którą tworzą tysiące kibiców jak również rywalizacji sportowej na najwyższym poziomie.

Górę Stożek w Wiśle odwiedziło 350 rowerzystów, w tym zawodnik z światowej czołówki na co dzień startujący w Pucharach Świata, jeżdżący w barwach Red Bull – Filip Polc. Rywalizacja w najmocniejszej kategorii – Elita zapowiadała się fascynująco. Na liście pretendentów do podium same gwiazdy: Filip Polc, Maciej Jodko – wielokrotny mistrz Polski, Martin Mikulenka – kilkukrotny mistrz Czech oraz wiele innych znanych nazwisk.

Pierwszą edycję Downhill Contest wygrał Słowak Filip Polc (MS Evil, Red Bull) , drugi był Polak Arkadiusz Perin (Fro Pro) a trzeci Czech Splichal Lukas (SK Grafobal). Wśród Kobiet zwyciężyła Bartova Jana (Czechy), rywalizację wśród Juniorów zwyciężył Baranek Rastislav (Słowacja) kategorię Masters wygrał Michał Śliwa (Ks Dębnicki-Top Riders )

Gość specjalny imprezy,  Filip Polc zapytany o zawody powiedział, że - trasa w Wiśle jest bardzo dobra, techniczna jest na niej wszystko: skocznie, korzenie, skały, bandy ziemne do tego jest bardzo wymagająca. Góra Stożek to według mnie idealne miejsce aby stworzyć na niej Bike Park. Zaskoczyła mnie atmosfera podczas zawodów, wielu kibiców dopingujących wszystkich zawodników, ogromna liczba uczestników. Na pewno odwiedzę zawody z serii Downhill Contest jak tylko znajdę czas w przerwach pomiędzy startami w Pucharach Świata i Pucharach Europy

Kolejna edycja Downhill Contest odbędzie się 22 lipca w Zawoi na górze Mosorny Groń. Pełne wyniki dostępne na oficjalnej stronie zawodów www.downhillcup.eu 

źródło: mat.pras
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: