Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dotkliwe kary za wypalanie traw

Wiosna to okres, w którym wielu ludzi decyduje się na wypalanie traw. Pamiętajmy, że za nielegalne wypalanie traw grozi kara grzywny, a także kara pozbawienia wolności.

Temat wypalania traw istnieje od zawsze i co roku staje się wciąż aktualny szczególnie wiosną. Przekonanie, że wypalanie traw użyźnia glebę to mit, wręcz przeciwnie powoduje jej degradację. Jednym słowem to istna katastrofa ekologiczna dla natury i niebezpieczeństwo dla ludzi. Często ogień wymyka się spod kontroli i dochodzi do rozprzestrzeniania się ognia na pobliskie zabudowania czy lasy. Policjanci przestrzegają - Informujemy też, że zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie przyrody, a także kodeksu wykroczeń, za wypalanie traw grozi kara aresztu albo wysoka grzywna. W przypadku, gdy ogień niebezpiecznie rozprzestrzeni się i zagrozi zdrowiu lub życiu ludzi, albo budynkom, konsekwencje prawne mogą być znacznie poważniejsze. Gdyby więc doszło do takiej sytuacji, sprawca musiałby liczyć się z karą nawet 8 lat więzienia, odpowiedzialnością cywilno-prawną za wyrządzone szkody i ich następstwa oraz kosztami akcji ratowniczej.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: ES

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-18 13:18:33
utopiec: Najlepszy sposób na użyźnianie gleby.
2019-03-18 13:57:26
koszor: Utopiec, a zastanawiałeś się nad potencjalnym zagrożeniem, które istnieje przy wypalaniu traw? Może zacznij działać w OSP, wyjedź do kilku pożarów i zobaczysz sprawę z innej strony. I nie mówię tego, żeby Ci dokopać.
2019-03-18 14:06:16
Halos: koszor: Nie nie pomyślał, generalnie ta wypowiedz potwierdza, że ludzie którzy wypalają trawy nie myślą, a przynajmniej nie logicznie. Umysłowo stoją w jednym szeregu ze zwolennikami teorii płaskiej Ziemi.
2019-03-18 20:12:03
utopiec: Jeśli to wypalanie kontrolowane, nie widzę przeszkód. A wszystkim którzy myślą inaczej, życzę inwazji robactwa które nie wytępiła zima.
2019-03-19 06:13:34
utopiec: Halos: Może i ziemia jest płaska, ale Twoja głowa chyba bardziej.
2019-03-19 10:50:13
Halos: Utopiec: Gratuluję inteligentnego komentarza. Nie ma czegoś takiego jak kontrolowane wypalanie traw. Nigdy nie zapanujesz np. nad wiatrem, który w mgnieniu oka może rozprzestrzenić ogień np. na sąsiednie domy. Ryzyko jest zbyt duże, a straty jak wiemy liczone w setkach tysięcy złotych. Mówisz ginie robactwo, owszem, ale jest to znikomy zysk, a giną także wszystkie inne zwierzęta zamieszkujące trawy, jak małe ptaki, króliki itp. "Zyski" jeśli tak to można nazwać są kompletnie nie współmierne do strat. Jest to nielegalne i bardzo dobrze, a kary bym jeszcze podwoił dla tak bezmyślnych ludzi. Proponuje to głęboko przemyśleć.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: