Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Donald Tusk odwiedził polsko-czeską granicę w Cieszynie

Politycy podróżują po Polsce i odwiedzają także nasz region. W środę rano do Cieszyna zawitał Donald Tusk, były przewodniczący Rady Europejskiej i były premier, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Na Moście Przyjaźni spotkał się z burmistrzami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna.Dziś Donald Tusk gości w Cieszynie i na Podbeskidziu. Tuż po godz. 10:30 spotkał się tam z burmistrz Cieszyna Gabrielą Staszkiewicz i burmistrz Czeskiego Cieszyna Gabrielą Hebackovą. Tematem spotkania było połączenie kolejowe pomiędzy Cieszynem, Czeskim Cieszynem  i innymi miejscowościami a także kwestie energetyczne i bieżąca polityka.


Donald Tusk swoją wypowiedź rozpoczął o sytuacji kolejowej w naszym regionie. - Nie ma połączenia do Krakowa – żeby tam dojechać trzeba dwa razy się przesiadać, nie ma połączenia z Katowicami, a byłaby to naturalna kolej rzeczy by były komfortowe, wygodne i wydajne połączenia kolejowe. Nie ma połączenia pomiędzy Skoczowem, a Bielskiem, brakuje pieniędzy, brakuje taboru... Nie ma połączenia między Cieszynem a Czeskim Cieszynem. To w jakimś sensie dokładnie w tym miejscu widać, jak bardzo byłyby pieniądze europejskie tutaj potrzebne – stwierdził Donald Tusk wskazując na kwestie związane z funduszami odbudowy, o które toczy się spór Polski i Unii Europejskiej.


Donald Tusk stwierdził, że obowiązek zapewnienia połączeń kolejowych ciąży na Marszałku Województwa Śląskiego. - Jednak z tego co się dowiedziałem to Cieszyn a także inne samorządy lokalne są gotowe współfinansować realizację połączeń kolejowych. Wszyscy są gotowi, choć nie jest to ich obowiązkiem wyłożyć swoje pieniądze byle by to wykluczenie komunikacyjne przestało dokuczać mieszkańcom i polskiego i Czeskiego Cieszyna. To naturalne, że powinno tu funkcjonować połączenie komunikacyjne. Czechy kraj mniejszy od Polski - już zainkasowały w charakterze zaliczki 915 mln euro to ponad 4 mld zł. My tej zaliczki już nie dostaniemy, a w przypadku Polski byłoby to 20 mld zł. Obie panie burmistrz wiedzą najlepiej, co z takich pieniędzy można by zrobić jeśli chodzi o wykluczenie komunikacyjne.... Apeluję do rządzących by przy najbliższym posiedzeniu sejmu podjęli decyzje, które pomogą rozwiązać problem tego wykluczenia, by wewnętrzne szachowanie rządzących nie blokowało pieniędzy, na które tu i w wielu miejscowościach Polski ludzie czekają – apelował w Cieszynie Donald Tusk.


Przewodniczący Platformy Obywatelskiej odpowiedział także na pytania dziennikarzy dotyczące Energetyki Cieszyńskiej. - Lokalne sieci ciepłownicze to problem złożony. Jednak nawet najlepsze rozwiązania nie zmienią tego, że węgla nie ma albo jest bardzo drogi. To także przykład, że dopłaty muszą być dla wszystkich, którzy ogrzewają domy nie tylko węglem – skwitował Tusk, który z Cieszyna udał się do Bielska-Białej.


KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

67
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-08-03 11:55:32
altacet: Wizyta tylko dla wybranych.Nic dziwnego,że magistrat nie poinformował mieszkańców o wizycie,bo nie mogliby się chwalić swoimi "osiagnięciami".
2022-08-03 11:57:27
pawel21_13: Myślę, że Donald jest ostatnią osobą, która powinna na temat kolei się wypowiadać. Za jego rządów zwijano infrastrukturę kolejową.
2022-08-03 12:12:28
Bugs: A "robili wianuszek bo już przyjechał" jak w Mikołowie? Pewnie magistrat nie robił z tego przyjazdu wydarzenia żeby przypadkiem ktoś go nie zapytał jak to jest, że Tusk na spotkaniach z ludźmi mówi o utrzymaniu po wygranych wyborach 13-stek, 14-stek i 500+, obiecuje 20% podwyżki administracji, a cała opozycja grzmi, że to ROZDAWNICTWO. Czyli albo Tusk znowu łże jak bura ... albo prowadzi swój program wyborczy sprzeczny z opozycyjnym.
2022-08-03 12:18:24
inigo: Co by tu jeszcze obiecać, co by tu jeszcze.....
2022-08-03 12:25:32
Vito: Obecnie największy populista na polskiej scenie politycznej. Obiecywać może, już kiedyś obiecywał że obniży podatki. I co? I howno, podnieśli podatki. Pol narodu musiało wyżyć za 1200. Ale żeby żyło się lepiej wynegocjował w Niemczech lepsze warunki dla pracowników z Polski. Taki to jest polityk.
2022-08-03 12:37:10
Vito: Patryk z tej okazji zorganizował sobie dzien w trzeźwości. BTW do twarzy mu z "Jarosławem" na szyi.
2022-08-03 12:55:57
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Co za niewdzięczny elektorat, prawie nikt nie przyszedł. Przecież on im obieca cokolwiek co zechca; 500+, ba nawet 1000+ na dziecko, 4 dniowy tydzień pracy, Euro i zarobki jak w UE , wszystko dla elgiegete itd, itp. Pańcia już nie wie do kogo się przykleić żeby ratować marną reputację. Coś czuję że będzie jak z najlepszą panią prezydent, tylko dajcie mu więcej mówić, sam się skompromituje.
2022-08-03 13:01:32
Marx.: Jesteś taki pożyteczny idiota. Oni ciebie w ciula robią, a ty się po prostu dajesz. A oni się bawią! Kasę wywalają na lewo. 70 mln wywalili na wybory kopertowe. 2 mld idzie na tępą propagandę w TVP. Do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz, ile za te miliony można byłoby dzieci wyleczyć? A my jak te łosie zbieramy na akcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w dupie. A później siedzą takie leszcze jak ty. A oni się bawią, mają to w dupie. Bo właśnie tacy jak ty, łykają to i jeszcze w to wierzą. A ty jesteś tak zapatrzony. I cały czas masz jakichś wrogów. To Niemcy, to Żydzi, to Norwegowie, kobiety, LGBT. Najbardziej to się boisz gejów, a nic ci nie przeszkadza, że rząd cię rucha codziennie.
2022-08-03 13:03:54
Vito: Marx,bo ciągle to wklejasz, to jakiś fragment z waszego śpiewnika partyjnego? Ulubiona zwrotka?
2022-08-03 13:05:56
Bugs: Dziś senat dorzucił /a co, przecież może obiecać wszystko/ dopłaty do ogrzewania dla wszystkich rodzajów paliw BEZ kryterium dochodowego! Zapewne to w/g marwsiołka pEŁo nie jest ROZDAWNICTWO!
2022-08-03 13:14:22
Marx.: Vito ty też Jesteś taki pożyteczny idiota. Oni ciebie w ciula robią, a ty się po prostu dajesz. A oni się bawią! Kasę wywalają na lewo. 70 mln wywalili na wybory kopertowe. 2 mld idzie na tępą propagandę w TVP. Do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz, ile za te miliony można byłoby dzieci wyleczyć? A my jak te łosie zbieramy na akcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w dupie. A później siedzą takie leszcze jak ty. A oni się bawią, mają to w dupie. Bo właśnie tacy jak ty, łykają to i jeszcze w to wierzą. A ty jesteś tak zapatrzony. I cały czas masz jakichś wrogów. To Niemcy, to Żydzi, to Norwegowie, kobiety, LGBT. Najbardziej to się boisz gejów, a nic ci nie przeszkadza, że rząd cię rucha codziennie.
2022-08-03 13:17:25
Marx.: jeden pożyteczny idiota skarży się że "magistrat nie poinformował o wizycie", drugi jeszcze większy idiota cieszy się że "prawie nikt nie przyszedł" - w ogóle wysyp idiotów na samo hasło Donald Tusk na tym forum, musi się nieźle koło doopy palić tym pisim bobkom na garnuszku bandy złodziei i oszustów z PiS i wcale się nie dziwię, GRUBEJ KRESKI NIE BĘDZIE
2022-08-03 13:21:40
Bugs: Marx: jak to jest, że Tusk na spotkaniach z ludźmi mówi o utrzymaniu po wygranych wyborach 13-stek, 14-stek i 500+, obiecuje 20% podwyżki administracji, a cała opozycja grzmi, że to ROZDAWNICTWO. Czyli albo Tusk znowu łże jak bura ... albo prowadzi swój program wyborczy sprzeczny z opozycyjnym. Coś na ten temat wiesz czy udajesz, że nie słyszysz?
2022-08-03 13:26:09
Marx.: Bugsiu, kolejny pożyteczny idioto na kaczym żołdzie, ja ci wytłumaczę - to nie jest rozdawnictwo, to jest OLBRZYMI KOSZT NIEKOMPETENCJI, NIEUDOLNOŚCI, BŁĘDÓW, POLITYKIERSKICH KALKULACJI rządzącej dziś Polska bandy złodziei i oszustów z Kaczyńskim i Morawieckim na czele
2022-08-03 13:28:08
Marx.: ...a co do twoich możliwości zrozumienia programu opozycji - no wybacz, z twoim procesorem wyżej elementarza nie podskoczysz, tabliczka mnożenia obawiam się mogła by cię zabić
2022-08-03 13:29:33
Bugs: A te słupy ogłoszeniowe ze zdjęcia to ox-owi opozycyjni krzykacze? Bo na razie to jedynie marx-io 'broni' honoru oszołomów cytując partyjne wersy, reszta jeszcze chyba biega za donkiem albo pojechała do bielska "wianuszek robić".
2022-08-03 13:32:04
Bugs: Marx: jak widać ty nawet prostego przekazu nie ogarniasz, Tusk obiecuje utrzymać po wyborach CAŁY SOCJAL. Więc jak to jest pis uprawia rozdawnictwo, a tusk już nie będzie robiąc to samo?
2022-08-03 13:34:10
Bugs: Opozycja nie ma żadnego programu, wszystko co obiecuje Tusk jeżdżąc po kraju to utrzymanie socjalu, który obecnie nazywa rozdawnictwem pisu.
2022-08-03 13:52:55
Marx.: Bugs każdy twój wpis to kolejny dowód, że jesteś pożytecznym idiotą - PiS wyłącznie dla własnych celów sondażowych i wyborczych nasrał w polski budżet idiotycznym "socjalem" typu 500+ i teraz oczywiście każdy następny rząd będzie się musiał z tym pisim gównem bujać - ale POLACY NIE POTRZEBUJA SOCJALU - POLACY POTRZEBUJA SILNEJ GOSPODARKI, MOCNEJ ZŁOTÓWKI, NISKIEJ INFLACJI, POWSTRZYMANIA WYLUDNIANIA SIĘ KRAJU, WARUNKÓW ROZWOJU DLA RODZIN, ŻŁOBKÓW I PRZEDSZKOLI, NAPRAWY SŁUŻBY ZDROWIA I SYSTEMU EDUKACJI, SETEK MILIARDÓW EURO Z UE, WYSOKICH INWESTYCJI, STABILNEGO PRAWA I PRAWORZĄDNEGO PAŃSTWA, ODSUNIĘCIA BISKUPÓW OD KORYTA I OD POLITYKI itd - a po 7 latach rządów bandy złodziei o oszustów z PiS mamy zapaść w każdej z tych dziedzin, więc z łaski swojej nie zawracaj doopy socjalem pisi bobku na kaczym żołdzie, bo ZA CIENKI BOBEK jesteś na takie tematy, po prostu
2022-08-03 13:56:53
czesiohill: No, Bugs, nie wypada ci odpowiadać na ten post Marxowi. Jeśli, to wyłącznie antyargumenty dla całości pisanej CapsLock'iem. Próbujesz?
2022-08-03 14:18:55
Bugs: Marx: Tusk gdzieś powiedział jak zamierza zrobić to co napisałeś CAPSLOCK'IEM? Chętnie posłucham mądrości proroka pustych obietnic. Bo do tej pory wszędzie mówi to samo, SOCJAL ZOSTANIE, a to przypadkiem nie główny powód /jak twierdzi opozycja/ wzrostu inflacji? Nie spodziewam się konstruktywnej odpowiedzi boś za głupi ale może coś przekopiujesz od kogoś mądrzejszego?
2022-08-03 14:24:33
perpetua: bugs oczywiście że opozycja wiele razy mówiła i mówi co należy zrobić a propos "caps locka", ale żeby się o tym dowiedzieć musisz się przesiąść z kurwizji na normalne, wolne media - z tego co piszesz jasno wynika, że zielonego pojęcia nie masz co się w tym kraju w polityce i w gospodarce dzieje
2022-08-03 14:31:03
Bugs: Która opozycja? Płaczący prawie dzisiaj Hołownia jak mówił o KPO czy czerwony nos Czarzasty? Bo od Tuska od tygodni w tym temacie nic nie usłyszałem, a i Polsat News i TVN24 pokazuje jego wszystkie rajdy po kraju.
2022-08-03 14:52:55
Bugs: I jeszcze jedna sprawa na koniec, zmiana rządu - jestem ZA ale ABSOLUTNIE nie na ten z Tuskiem na czele, to już lepiej żeby płaczek rządził.
2022-08-03 15:39:04
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Marx vel kszysztof.mm vel siegoń ciągle jedno i to samo zawistnik klepie. Sek w tym że ta cała wasza śnieszna łopozycja nie na żadnego pomysłu i programu. To co teraz obiecują wcześniej naokoło krytykowali więc jasne jest że kłamią jak z nut. Czasem jednak jednemu i drugiemu wymsknie sie co tak naprawdę planują. Wtedy gdy rządzili przez 8 lat było jeszcze gorzej. Żadnego realnego wsparcia dla rodzin z dziećmi nie było, tak samo dla młodych, wypłaty śmieciowe, wyprzedawanie majątku za bezcen. I co ty zrobisz biedaku jak oni nie daj Boże wygrają? Co zrobisz jak utrzymają wszystko o czym wspomniał Bugs? Dalej będziesz ujadał na innych i swój marny los.
2022-08-03 16:18:50
oxjas1: - [ ] "To człowiek, który nikomu nie ufa. Nie jest zdolny do miłości, do przywiązania, do budowania trwałych relacji. Nie potrafi rozumieć odrębności innego człowieka i pokochać innej osoby taką, jaka ona jest. To podstawowa jego wada. Odczuwa jeszcze maniakalne pobudzenie, kiedy "wszystkich ograł". Ma całkowitą pustkę wewnątrz siebie. Z tego powodu podstawowym celem jego życia jest kontrolowanie innych ludzi. A w celu kontrolowania innych stosuje manipulację. Wszystko, co mówi, ukierunkowane jest na osiągnięcie swojego jedynego celu ? kontroli. To typ człowieka, z którym nierozerwalnie związane jest niepohamowane pragnienie władzy. Bo władza to jedyna rzecz, która go zaspakaja i daje poczucie kontroli nad innymi. Poza władzą tacy ludzie w ogóle siebie nie widzą, poza władzą oni nie istnieją. W ogólnej psychologii nazywa się to "osobowością dyssocjalną". i pytanie: o kim to? Psychiatra o Putinie ! - [ ] A Wam z kim sie skojarzylo? Czyzby Jarek? Ten sam typ osobowosci.
2022-08-03 16:23:02
Marx.: Bugs pożyteczny idioto, nie udawaj, że oglądasz TVN - a co do programu, wszystkie punkty o których pisałem od lat są na tapecie demokratycznej opozycji, i tak: miliardy z UE, stabilne prawo i praworządne państwo, wzrost inwestycji - odsunięcie PiS z Ziobrą od władzy, wyprostowanie kwestii zmian w sądownictwie, Julia P. do pierdla a dublerzy na śmietnik, wykonanie wyroków TSUE itd załatwiają sprawę; silna złotówka i niska inflacja - za miliardami z UE idzie z automatu wzmocnienie złotówki i zmniejszeni inflacji, także wzrost inwestycji, oczywiście do tego tak samo PiS i Glapiński na śmietnik jako sabotażyści i sprawcy obecnego bajzlu w gospodarce; chciwy kler i biskupi szantażyści - od strzału, bez zbędnych ceregieli i zero nakładów; służba zdrowia i edukacja - podobnie, PiS i Czarnek na śmietnik, burdel po Zalewskiej do natychmiastowego sprzątania; socjal - tylko dla potrzebujących, oszczędności na służbę zdrowia i edukację, miliardy wykradane z budżetu przez partyjną stonkę PiS od kancelarii Morawieckiego w dół i te z łapówek dla kościoła katolickiego - tak samo - o tym po sto razy już mówili ci z opozycji, ale nie w kurwizji
2022-08-03 16:38:12
oxjas1: Nie podobala sie wam polityka cieplej wody w kranie. Zobaczymy jak spodoba wam sie polityka zimnej wody w kranie (bo na ciepla dzieki PiS nie bedzie was stac).
2022-08-03 16:55:48
Marx.: "pogromca" vel "najśw.patyk" vel "lusia78" vel "lampard" itd - ty jesteś idiotą do kwadratu, w fazie głębokiego opipienia mało pożytecznym - jedyne argumenty żałosnych resztek pisiej klaki to "co by było gdyby" i durna śpiewka o "sprzedaży za bezcen" - za bezcen to dziś Kaczyński oddaje Orlen i Lotos w ruskie łapy, gamoniu, a po pisim "wsparciu dla rodzin" Polska znalazła się w najgorszej od II wojny sytuacji demograficznej, z największą liczbą zgonów i najmniejsza urodzeń, do tego przeszło połowa Polaków 18-44 planuje wyjazd za chlebem za granicę, wypłaty śmieciowe i emerytury jeszcze słabsze to dopiero dziś po 7 latach złodziejskich rządów PiS Polacy dostają - goń się pisi bobku na kaczym żołdzie
2022-08-03 16:58:49
Bugs: Marx: oglądam i właśnie taką o to szopkę widzę w tvn24, materiał o czeskiej kolei która oczywiście dzięki dofinansowaniu z UE jest zajebista i tu pokazują Tuska na moście w Cieszynie który to mówi, że Cieszyn nie ma połączenia z Krakowem czy Katowicami bez przesiadek. No sorry ale gdyby ten gamoń wiedział coś o siatce torowisk w rejonie to by wiedział, że nie ma takiej technicznej możliwości /i nigdy nie było nawet za komuny jak pociągi kursowały jak autobusy podmiejskie/ aby pociąg z Cieszyna do Katowic czy Krakowa dojechał bez przynajmniej jednej "nawrotki" lub przesiadki bo to jest technicznie niemożliwe! Inna sprawa, że te np. taki pociąg bezpośredni Zebrzydowice-Katowice przez Jastrzębie to jechał dłużej niż Zebrzydowice-Katowice z przesiadką w Czechowicach. O trasie Cieszyn-Zebrzydowice-Katowice nawet nie ma co pisać, tak samo jak Zebrzydowice-Cieszyn-Bielsko. /prościej było Zebrzydowice-Czechowice-Bielsko z przesiadką/ Cieszyn to po prostu kolejowe zadupie i taki układ torów ma, a nie inny i żadne pieniądze z UE tego nie zmienią.
2022-08-03 17:06:06
Marx.: Bugs a może do tematu się odniesiesz? zapoznałeś się z programem opozycji i przytkało, co nie?
2022-08-03 17:16:30
Marx.: a co do torów to oczywiste, że PiS z takim problemem jak połączenie Cieszyna z Katowicami czy Krakowem sobie nie da rady skoro już drugi rok ta banda złodziei, oszustów i nieudaczników nie potrafi wyremontować paru kilometrów torów do Wisły od Skoczowa - a zrobić to można prosto, choćby przez składy w których tylko obsługa przesiada się z jednego końca na drugi, o dobudowaniu kawałka linii kolejowej nawet nie wspominam bo to dla PiS trudniejsze niż dla biskupa skromność i pokora - ale PiS zajęty jest złomowaniem promu narodowego, wyburzaniem elektrowni w Ostrołęce, likwidacją stadnin koni arabskich, podliczaniem miliona elektryków, planowaniem miliona mieszkań, wypasem na łąkach pod CPK, przekopywaniem piasku na Mierzei Wiślanej, tworzeniem coraz to nowych stanowisk dla swoich aparatczyków i ich rodzin, przepychankami przy korycie itd - ale to nie połączenie Cieszyna jest tu ważne, ważne jest KILKASET MILIARDÓW KTÓRE NAM WSZYSTKIM POLAKOM PIS ODBIERA
2022-08-03 17:17:15
Bugs: Temat jest taki "Donald Tusk odwiedził polsko-czeską granicę w Cieszynie" gdzie opowiadał farmazony o połączeniach PKP, o których jak widać nie ma bladego pojęcia. Co do programu opozycji /Tuska?/ to na ten moment nic oprócz obietnic utrzymania socjalu po-pisowskiego nie mówi/ą/, ba senatu głosem Grodzkiego proponuje kolejne rozdawnictwo po 3tysie dla każdego bez progu dochodowego. Ale nie nie drodzy państwo, to nie jest rozdawnictwo bo to obiecuje Tusk i Grodzki!
2022-08-03 17:21:13
AntyklerForte+: bugs no co ty, zawsze możesz zrezygnować z tych 3k albo przekazać je dla ojca Tadeusza
2022-08-03 17:23:54
AntyklerForte+: zagłosuję tylko na tego, kto wiarygodnie obieca trwale usunąć z polskiego życia społecznego i z polityki wrzód chciwego, aroganckiego i bezkarnie się panoszącego od lat katolickiego kleru, tak mi dopomóż bóg
2022-08-03 17:33:34
mario172: A Tfusk...matoł nastepny..Kaczyńskiego razem z nim do wora a wor do jeziora,jeszcze czarzastego gratis dorzucić!!jak ja mam uczulenie na takie leberstwo kombinatorstwo, politycy niszcza Polske!!!!złodzieje!!!Hitler wróć odpal piece i czysc z tego dziadostwa swiat..!!!
2022-08-03 18:21:22
oxjas1: Na Nowogrodzkiej musi byc straszna panika, skoro kaza wam takie glupoty wypisywac. Skoro za Tuska bylo wam zle, to teraz bedziecie miec lepiej !
2022-08-03 18:59:05
Po Prostu: skończyła się ciepła woda w kranie, po prostu
2022-08-03 19:02:10
krzysztof  mm: i są jeszcze tacy jak mario - totalne niedoróbki PB, ślepa uliczka ewolucji
2022-08-03 19:09:23
św. Patryk.: widział kto konwoje suk z setkami ZOMO-wców podobne do tych, jakie za Kaczyński jadą kiedy się spotyka z aktywem PiS w terenie? ja też nie, to ciekawe - może szary kurdupel zdaje sobie sprawę z tego, że jest najbardziej znienawidzonym przez Polaków człowiekiem?
2022-08-03 20:54:42
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Marx śmieciowe wypłaty chyba twoje. Ale czego spodziewałeś się po socjologii na cieszyńskim uniwerku? Właśnie to co napisałeś miało miejsce za rządów poprzedników. Za Tuska najwięcej młodych wyjechało za granicę, liczba urodzen spadała na łeb na szyje. A gdyby nie wsparcie dla rodzin z dziećmi to dopiero mielibyśmy niski przyrost naturalny. Jasne Tusk wam obieca aborcję na życzenie i nagle przyrost skoczy w góre. Co za jełop. Chyba sam nie jest w stanie pojąć swojego myślenia i wypisywanych bredni.
2022-08-03 21:17:49
Gigi13: I dalej tępy lud widzi tylko Donalda i Jarosława... Oj biada nam!
2022-08-03 21:27:05
św. Patryk.: W bazylice św. Brygidy w Gdańsku odbyła się Msza Św. w intencji fuzji Orlenu i Lotosu. W kościele przemawiał prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek. Doszło także do symbolicznego połączenia dwóch krzyży, które kilka lat wcześniej poświęcił papież Jan Paweł II. To się dzieje naprawdę. W Polsce, anno 2021.
2022-08-03 21:34:27
Marx.: "pogromca" vel "najśw.patyk" vel "lusia78" vel "lampard" itd - bujaj się cieciu w swojej kurwizyjnej bańce, tam ci nie powiedzą, że w Polsce gwałtownie wzrasta sfera ubóstwa, i że za minimalną emeryturę można dziś kupić połowę tego co 8 lat temu, to samo z pensjami - a jak się skończysz brandzlować to nie zapomnij się wyspowiadać z grzechu zabijania nienarodzonych
2022-08-03 21:37:34
Marx.: od lat jedyny komentarz pisiego glonu na kolejne coraz większe wpadki i porażki pisiej władzy to mantra "jakby rządziła PO to byłoby jeszcze gorzej" - no durniami takich nazwać to byłby komplement, ten niedorobiony pogromiec jest przykładem
2022-08-03 21:40:39
oxjas1: Takiej patologii nie bylo nawet za komuny. Nieudacznicy z partyjnej lapanki i karierowicze typu patoMejzy, to dzisiejsza „elyta“ decydujaca o losie 38 mln kiedys dummego kraju.
2022-08-03 21:41:36
Anthony: Gigi a ty kogo widzisz, jestem ciekaw
2022-08-03 21:50:53
MILANELLO: Akurat kolej to on i jego rząd zwijali Co on pierdo.. Co on myśli że nie pamiętamy?!
2022-08-03 21:57:47
Ar--Ai: co ty pierdo... akurat kolej jako relikt po komunie padła już w latach 90-tych bo ludzie się przesiedli na samochody, i do Bielska zamiast koleją z Cieszyna półtorej godziny śmigali ekspresówką za pół godziny, i do dzisiaj tak śmigają, a PiS już dwa remontuje parę kilometrów torów do Wisły i oczywiście nie daje rady
2022-08-03 21:58:20
Ar--Ai: co ty myślisz że nie pamiętamy?
2022-08-03 23:14:19
Korn82: Rudziel nażarł się w Brukseli i dalej tej Padlinie Mało!!!!
2022-08-03 23:38:26
barbara1945: a już myślałam po tych lajkach wczesniejszych, że coś jest nie tak i społeczeństwo ma tak strasznie krótką pamieć. na szczęscie nie
2022-08-04 05:37:41
św. Patryk.: kornik, rudziel to ten listonosz co cię zrobił, kiedy tatuś był w szpitalu? no świnia, ale nie przejmuj się, dasz radę z tym żyć
2022-08-04 05:39:05
św. Patryk.: baśka martwisz się o społeczeństwo, a sama się już dorobiłaś solidnej demencji, wyluzuj i jedz czosnek
2022-08-04 05:41:41
św. Patryk.: szkoda że dziadek Jarek aka prezes zrezygnował z objazdu po swoich wyborcach, mam do niego kilka pytań i podjechałbym do Istebnej - chociaż pewnie już na Kubalonce by była bramka i filtracja
2022-08-04 07:40:09
oxjas1: Nie oklamujcie sie - premierem polskiej „ biedy” jest jednak Mateusz Morawiecki, a nie Tusk.
2022-08-04 07:43:01
Korn82: Skomlesz zielona bambarylo jak ten rudy uzdrowiciel... Może cie na Ośmiorniczki zaprosi...
2022-08-04 07:46:32
oxjas1: Za srednia emeryture gdy rzadzil Tusk mozna bylo kupic 4-5 tony wegla, dzisiaj nie kupi sie nawet jednej tony. To tak dla przypomnienia zaslepionym pisowcom.
2022-08-04 08:27:21
mario172: Brawo oxjas!!polityka gospodarcza PO i PIS doprowadziła właśnie do tego ze mamy problem.ale nie tylko my bo zachod tez juz się zes.ral ze putin przykrecil kurek ..nie ma nic gorszego anizeli uzaleznic sie od kogos energetycznie a Polska i europa to zrobila..ale wegiel ponoc byl be to o co tyle szumu??zamknij sie w garazu z odpalonym silnikiem swojego samochodu i posiedz do jutra..ciekawe jaki będzie efekt,bo ponoc tylko wegiel nas zabija...najgorsze jest to ze ida wybora i nie ma na kogo glosowac!!!!same kur.wy i zlodzieje!!!jeszcze jakis sw patryk sprzedaje sie i promuje PO, za malo w szmabie jeszcze siedziales?!?!
2022-08-04 08:28:24
oxjas1: Miesistousty korn82, rozumiem, ze osmiorniczki za 30 zl kg sam sobie mozesz kupisz ale ziemi za frico ( jak Mateuszek) od Kosciola to juz nie dostaniesz :)
2022-08-04 08:35:40
suski: po 7 latach każdy z nas już mniej więcej wie, kto z otoczenia jest piścem - ta wiedza pozostanie z nami na zawsze i będzie bardzo przydatna, mamy teraz jak na dłoni mapę złodziei, oszustów, dupolizów i idiotów
2022-08-04 08:40:35
św. Patryk.: kornik wyluzuj - pozapinaj rozporek, wysmarkaj się, przeżegnaj się i ruszaj w drogę na szparagi do BRD, posiedzisz ze dwa miesiące to zarobisz na ośmiorniczki i parę worków węgla na zimę
2022-08-04 08:43:21
św. Patryk.: maryś super tylko kaftanik sobie oplułeś, a teraz idź już i zamknij się w garażu z odpalonym silnikiem taty samochodu i posiedź do jutra
2022-08-04 08:51:20
oxjas1: Wedlug danych policji liczba drobnych kradziezy w Polsce wzrosla w ciagu roku az o 28 procent. Ze wzgledu na drastyczny wzrost cen, Polacy przede wszystkim kradna zywnosc. To jest straszne do czego doprowadzilo 7 lat rzadow dyletantow z PiS.
2022-08-04 08:59:38
AntyklerForte+: a w międzyczasie PiS-owska prokuratura uznała, że Dziwisz nie popełnił przestępstwa chroniąc księdza-pedofila i nie zawiadamiając o jego przestępczych czynach władz - ktoś zdziwiony takim obrotem sprawy? dziś Don Stanislao jeszcze na Wawelu zakłada pampersy, ale do historii on i jego koledzy po fachu już przeszli jako mafia pedofilska pod patronatem JP II
2022-08-04 10:44:06
vis: Najnowszy sondaz wyborczy lipiec 2022: KO - 86 proc., Polska 2050 - 10 proc., Lewica - 3 proc., PiS- 1%, sondaz przeprowadzono na stołówce pracowniczej TVNu
2022-08-04 15:22:40
perpetua: pewnie uważałeś, że to śmieszne będzie? no takie sobie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: