Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

"Domowe Granie"! (Na żywo) - zespół YOY

Zachęcamy was gorąco do wzięcia udziału w transmisji bez wychodzenia z domu. Zespół YOY

Transmisja poniżej:

Duet YOY

To oniryczny duet, który tworzą Joanna Markowska [śpiew] i Szymon Wyrembak [gitara, śpiew]. Wieloletnia przyjaźń i wspólne doświadczenia muzyczne doprowadziły do stworzenia projektu, który stał się wspólnym mianownikiem dla ich ekspresji muzycznej i lirycznej. YOY to wokalne harmonie saute i surowy dźwięk gitary, przyprawione elektronicznymi samplami, dodającymi delikatnie smaku. Wisienką na tym muzycznym torcie są bezkompromisowe teksty, które przepełnione są emocjami, uczuciami, egzystencjalnym lękiem i dualnością ludzkiej natury. – zachęcają organizatorzy.

Dołączając do transmisji możecie komentować na bieżąco, a Artyści odpowiedzą na Wasze pytania nawiązując bezpieczną, wirtualną interakcję.

Joanna Markowska – absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Autorka tekstów i współzałożycielka zespołów Madame JeanPierre, YOY oraz Abouts. Czynnie koncertująca, użycza też głosu do projektów stylistycznie skrajnych wykonujących jazz, funk, trip hop, pigeon rock, soul, rock&roll, stoner rock, piosenka poetycka. Wielbicielka jazzu, złych nałogów, psów i dobrego jedzenia.

Szymon Wyrembak – gitarzysta i wokalista urodzony na Śląsku Cieszyńskim. Założyciel formacji Wyremfunk, Bunga Band i Killers in Red, w których komponuje muzykę i odpowiada za teksty piosenek. Wiele lat koncertował i nagrywał z zespołem Terapia. Jest także gitarzystą sesyjnym, który nie boi się muzycznych wyzwań i kolaboracji. Ma na swoim koncie kilka albumów, EPek i singli z różnymi formacjami oraz solo. Od 2017 roku zaangażowany także w projekty, których celem jest rozwój lokalnych rynków muzycznych [np. Tak Brzmi Miasto], współpracując między innymi z Krakowską Sceną Muzyczną. Totalnie zakręcony na punkcie sprzętu muzycznego, czeskiej literatury, piwa, tabaki i intensywnego przeżywania chwili.

Organizatorem wydarzenia jest Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" - COK.

red./mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: